Remigiusz Mróz jest w świetnej formie. Najlepszym na to dowodem jest dwunasty już tom przygód Joanny Chyłki. Z jakim problemem tym razem będzie musiała zmierzyć się neurotyczna prawniczka i Zordon — jej prawa ręka? Dowiedzmy się, czy warto przeczytać Precedens

Kryminały to bez wątpienia jeden z ulubionych gatunków polskich czytelników. Właściwie nie ma się co dziwić. Dobry kryminał trzyma w napięciu i chce się go przeczytać ”na raz”, dzięki czemu stanowi naprawdę świetną rozrywkę. Szczególnie jeśli dodatkowo za jego stworzenie odpowiedzialny jest rodzimy autor. A akurat w tej kwestii nasz rynek ma się czym pochwalić. Jednym z najbardziej uznanych współczesnych autorów tego gatunku jest nie kto inny jak Remigiusz Mróz. Prawnik, nam znany przede wszystkim jako świetny i błyskotliwy pisarz. Jednak gdyby nie wykształcenie autora, zapewne nie poznalibyśmy Joanny Chyłki. Z jednej strony zimnej, bezkompromisowej, pyskatej i neurotycznej, a z drugiej mającej swe słabe punkty, dbającej o swych bliskich, błyskotliwej i walecznej prawniczki. Czytelnicy pokochali ją od pierwszego tomu. Precedens jest natomiast już 12 częścią jej przygód. Co tym razem czeka Chyłkę i Kordiana?

Precedens — opis fabuły

W książce Precedens Remigiusz Mróz od początku wrzuca nas na głęboką wodę. Akcja rozpoczyna się bowiem już na pierwszych stronach. W tym tomie głównym tematem będzie rozważanie, czy możliwe jest dokonanie zbrodni doskonałej. Czy można popełnić przestępstwo i mimo niepodważalnych dowodów uniknąć kary?

Chyłka przebywa właśnie na urlopie. Jej wypoczynek nie trwa jednak długo. Przerywa go nagły telefon od jednej z najpopularniejszych polskich aktorek, Aliny Karaś. Artystka informuje Joannę, że chciałaby, aby prawniczka zajęła się jej obroną w sądzie. Cała ciekawostka polega jednak na tym, że nie popełniła ona jeszcze żadnego przestępstwa. Informuje bohaterkę, że dopiero zamierza to zrobić.

Zanim Chyłka zdążyła podjąć jakiekolwiek działania w tej sprawie, Karaś dotrzymuje słowo i popełnia zbrodnię. Zabija mężczyznę, a to wszystko podczas transmisji na żywo na oczach internautów. Dowody są niepodważalne. Świadkami zdarzenia są tysiące osób. Alina twierdzi jednak, że znalazła kruczek prawny, dzięki któremu uniknie kary.

Chyłka nie byłaby sobą, gdyby nie podjęłaby się tego wyzwania. Decyduje się prowadzić sprawę aktorki. To jednak zmieni całe jej życie.

Czy warto przeczytać Precedens?

Książka Precedens to pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii o Chyłce. W każdym calu dorównuje ona bowiem pozostałym częściom. Można śmiało nawet stwierdzić, że jeszcze bardziej trzyma w napięciu, a jej zakończenie to istna bomba zrzucona na czytelnika. Remigiusz Mróz to jeden z tych pisarzy, którzy dbają o każdy szczegół. Szybkie tempo akcji sprawia natomiast, że czytając Precedens, nieustannie jesteśmy w samym środku wydarzeń. Każdy wers ma tu znaczenie.

Seria o Chyłce ma obecnie 12 tomów. Precedens jest natomiast ostatnim z nich. Czy oznacza to więc, że musimy przeczytać wszystkie pozostałe części, by zrozumieć tę najnowszą? Remigiusz Mróz bardzo umiejętnie łączy wątki. Całość jest ważna, ale na szczęście Precedens będzie się nam świetnie czytać także jako osobną powieść.

Precedens to książka skrojona na miarę miłośników kryminałów. To typ lektury, którą czytamy od deski do deski. To tak zwany ”pewniak”, który po prostu nas nie rozczaruje. W związku z tym jest to doskonała opcja także wtedy, gdy szukamy pomysłu na prezent. Jeśli osoba, którą chcemy obdarować lubi literaturę trzymającą w napięciu, to Precedens będzie strzałem w dziesiątkę.

Remigiusz Mróz — czy warto sięgnąć po inne książki?

Remigiusz Mróz to król polskich kryminałów. Mimo że ma 34 lata, napisał już kilkadziesiąt książek. Często mówi się, że ilość zazwyczaj nie idzie w parze z jakością. Mróz jest jednak doskonałym przykładem, że nie zawsze tak jest. Właściwie wszystkie jego powieści zbierają świetne recenzje. Co najważniejsze jednak są one uwielbiane przez czytelników. Jego książki sprzedają się w ekspresowym tempie, w związku z czym mówi się też, że piszący prawnik jest jednym z najlepiej zarabiających pisarzy w kraju.

Jeśli Precedens trafia w nasz literacki gust, to pozostałe propozycje Remigiusza Mroza będą dla nas równie ciekawe. Wszystkie dzieła wychodzące spod jego pióra są bowiem intrygujące i bardzo zagadkowe. W dużym skrócie można śmiało stwierdzić, że Mróz doskonale wie po prostu, jak napisać ”wciągającą” książkę.

Książka Precedens — gdzie kupić?

Precedens to książka, która tuż po wydaniu stała się bestsellerem. Nie jest to jednak zaskoczenie, gdyż niemal każda propozycja Remigiusza Mroza okazuje się sprzedażowym hitem. W związku z ogromną popularnością Precedens kupimy niemal w każdej księgarni.

Jeśli zależy nam, by kupić Precedens szybko i tanio, to najlepiej będzie zamówić książkę przez internet. W księgarniach online jest bowiem znacznie większy wybór wśród lektur. Co więcej, często podlegają one licznym promocjom, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić. Kupowanie przez internet jest szczególnie dobrą opcją, jeśli chcemy skompletować całą serię o Chyłce, gdyż istnieje spora szansa, że znajdziemy tam wszystkie części.

Książka Precedens, Remigiusz Mróz
Precedens, Remigiusz Mróz | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego