Rok 2021 będzie bardzo sprzyjający dla fanów czytania książek. W nadchodzącym roku ukaże się wiele premier literackich, zarówno kontynuacji serii książek, jak również zupełnie nowych tytułów.

Nicholas Sparks „Powrót”

Znany na całym świecie twórca romansów, które wielokrotnie zdobyły tytuł bestsellerów i zostały przetłumaczone na wiele języków. Większość jego książek została również zekranizowana i osiągnęła sukces filmowy. W 2021 roku Nicholas Sparks powraca z nową książką, która zapowiada się równie interesująco jak jego poprzednie dzieła literackie. Książka jest historią lekarza, który powrócił z misji wojskowej i postanowił przeprowadzić się do domu po dziadku, który niedawno zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. W miasteczku poznaje dwie kobiety – zastępczynię szeryfa, w której się zakochuje z wzajemnością (lecz ich relacja jest skomplikowana) oraz nastolatkę, która posiada informacje na temat tajemniczej śmierci dziadka. Lekarz szukając odpowiedzi na nurtujące go pytania, odkrywa prawdziwe znaczenie miłości i przebaczenia.

Omid Scobie i Carolyn Durand „Harry i Meghan. Chcemy być wolni”

Intrygująca książka, która z pewnością zaciekawi fanów skandali i kontrowersji oraz angielskiej rodziny królewskiej. Napisana przez dwójkę królewskich dziennikarzy, którzy opowiedzieli historię Harrego i Meghan ustępujących z tronu. Książka rozwiewa wszelkie plotki krążące w mediach oraz pokazuje prawdziwe relacje panujące w rodzinie królewskiej.

Louise Boije af Gennäs „Do skutku

Ostatnia część Trylogii Oporu, której poprzednie części Krwawy Kwiat i Bezwład trzymały  w napięciu czytelników. Thriller psychologiczny jest kontynuacją historii o Sarze, której życie diametralnie się zmieniło po śmierci bliskich osób z jej otoczenia. Ona sama nadal przeczuwa, że nie jest bezpieczna. Przełomowym momentem dla Sary będzie wiadomość o jej siostrze, która jest w rękach przestępców. To znacząco wpłynie na dziewczynę i postanowi ona przeciwstawić się grupie przestępczej. Zamierza odkryć wszystkie tajemnice szefa grupy, pokonując własne lęki i uwalniając się raz na zawsze od swoich prześladowców.

Marcin Margielewski „Modelki z Dubaju”

Kontrowersyjna opowieść o szukaniu raju i trafieniu do prawdziwego piekła. Jest to opowieść o dziewczynie marzącej o karierze modelki, która stała się prostytutką. Autor pokazuje prawdziwe oblicze wystawnych przyjęć i luksusowego życia na Bliskim Wschodzie. Przedstawia historię naiwnie goniącej za marzeniami dziewczyny, która padła ofiarą przebiegłych handlarzy ludźmi.

Krzysztof Więckiewicz „Obcy. Nieznane stany świadomości”

Fani fantastyki z pewnością będą zachwyceni informacją o premierze tej książki. Główny bohater opowiada o losach świata na którym zapanował chaos, w wyniku katastrofy klimatycznej i gospodarczej oraz o nieznanej cywilizacji w kosmosie. Jej przedstawiciele- Obcy mają poważne zamiary przejęcia Ziemii.

Premiery książek w nadchodzącym roku są na tyle różnorodne pod względem kategorii, że każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

JWR