Jesienne wieczory potrafią być bardzo nużące i dołujące. Szarość i plucha negatywnie wpływają na postrzeganie świata, a organizm broni się przed jakimikolwiek aktywnościami. Co więc zrobić z wolnym czasem? Tak, to właśnie książka, może być naszym najlepszym przyjacielem nieprzyjemnych dni. Wieczór z lekturą, kacyk i ciepła herbata,  kojąco wpłynie na nasze samopoczucie i relaks. Zagłębienie się w świat bohaterów, rozwiązywanie przedstawionych zagadek oraz wczucie się w sytuację postaci skutecznie zajmie jesienny wieczór. Jakie gatunek literacki odpowiedni jest na tego rodzaju wieczory? Jakie pozycje są warte uwagi?

Kryminał – gatunek literacki na jesienne wieczory.

Kryminał to idealny wybór gatunku dzięki, któremu jesienne wieczory staną się przyjemne i pełne emocji. Nastrój panujący na zewnątrz z pewnością pomoże odczuć opisywany klimat, jak również wyobrazić sobie przedstawianą sytuację. Wieczory z tego rodzaju lekturą staną się dla miłośników gatunku wciągającą przygodą. Jakie pozycje ostatniego roku zdobyły największą popularność? Po jakie tytuły warto sięgnąć?

Tytuły warte uwagi – kryminały ostatniego roku.

Ostatni rok przyniósł miłośnikom czytania wiele ciekawych niespodzianek. Sporo pozycji zachwyciło czytelników, a ciekawa fabuła wciągnęła odbiorców i pozostała w ich pamięci. Do bestsellerów kryminalnych ubiegłego roku można zaliczyć pozycje takie jak:

  • Wyrok. Joanna Chyłka. Tom 10 – Remigiusz Mróz,
  • Pacjentka – Alex Michaelides,
  • Millenium. Ta, która musi umrzeć. Tom 6 – David Lagercrantz,
  • Rodzanice – Katarzyna Puzińska,
  • Siostry – Bernadr Minier,
  • Nóż – Jo Nesbo.

Wyrok. Joanna Chyłka. Tom 10 – Remigiusz Mróz.

Wyrok, to kolejna część znanej popularnej serii o niezawodnej prawniczce Chyłce i jej perypetiach. Pozycja ta przedstawia zmagania adwokackie Joanny oraz jej partnera Zordona. Autor wprowadza Kordiana w poważny świat prawniczy, mianując Konrada zastępcą swojej mentorki.

Zadanie nie należy do najłatwiejszych. Nowo tytułowany adwokat, stara się bronić 17 letniego chłopca oskarżonego o zabójstwo.  On sam, jak również ława przysięgłych musza uwierzyć w niewinność nastolatka. Sprawy jednak nie ułatwia fakt, iż sama Chyłka nie wierzy w powodzenie procesu. Jak zakończy się postępowanie? Jakie, zaskakujące metody działania wykorzysta Zordon?

Przyjemnej lektury !

Pacjentka – Alex Michaelides.

Tytuł ten to jeden z najbardziej oczekiwanych kryminałów psychologicznych ostatnich lat, w którym fabuła prowadzona jest dwutorowo. W książce ujrzymy wątki z pamiętnika bohaterki – Alicii, jak również narracyjny opis życia zawodowego i prywatnego Theo. Autor wprowadza czytelnika w tajemniczy nastrój, panujący podczas pewnego „morderczego” wieczoru, a kolejno zaskakuje niesłychanym zakończeniem.

Fabuła książki opowiada o kobiecie – Alicii, która zabija swojego męża. Sytuacja ta mocno odbija się na jej psychice, a morderczyni przestaje mówić. Jak zmusić ją do zeznań? Jaka jest prawda dotycząca feralnego wieczór? Przekonacie się sami…

Millenium. Ta, która musi umrzeć. Tom 6. – Davis Lagercrantz.

To najnowsza, szósta część znanej i lubianej serii Millenium. Książka przedstawia sytuację związaną z tajemniczym morderstwem, jak również trudnościami w ustaleniu tożsamość mężczyzny. Kim była bezdomna ofiara? Dlaczego została zamordowana? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

Pozycja ta jest połączeniem wielu sfer. Wątki fabuły łącza ze sobą świat polityki, skandali i rozgrywek międzynarodowych, jak również nowoczesnych technologii.

Czy  śledczym uda się rozwiązać zawikłaną zagadkę? Kto stoi za morderstwem? Co wspólnego ze sprawą mają siostry – bohaterki poprzednich części?

Proponowane pozycje to bestsellery ostatniego roku. Wciągające pozycje, ciekawa narracja, niezwykłe intrygi, z pewnością umilą chłodne, szare, deszczowe, jesienne wieczory.

MJA