Czytanie to bardzo wartościowa rozrywka, która odgrywa ważną rolę w naszym samorozwoju – poprawia pamięć i koncentrację czy wspomaga kreatywne myślenie. Zamiłowanie do literatury może jednak okazać się sporym obciążeniem finansowym, zwłaszcza gdy kolekcjonujemy swoje ulubione tytuły w wersji papierowej. Warto wtedy sięgnąć po książki używane, które są zdecydowanie tańszą alternatywą dla nowych egzemplarzy.

Używane książki to oszczędność pieniędzy

Każdy miłośnik książek pewnym momencie powinien zaznajomić się z używanymi książkami z prostego powodu — oszczędności. Te używane w porównaniu do nowych potrafią być nawet kilkukrotnie tańsze. Dlatego egzemplarze z drugiej ręki to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną poszerzać swoją domową biblioteczkę i nie ograniczać ilości kupowanych książek, ale jednocześnie nie zbankrutować. Jeśli jesteś zmęczony wydawaniem wszystkich pieniędzy na nowe, błyszczące książki, to sklepy z używanymi książkami, czy antykwariaty są miejscem dla Ciebie. Taki wybór uchroni Cię przed chodzeniem z pustym portfelem. Będziesz mógł znaleźć dwa razy więcej książek w tej samej cenie, co nowe. Pamiętaj, Twoja sytuacja finansowa nigdy nie powinna zniechęcać Cię do czytania, dlatego właśnie powinieneś sięgać po używane wersje.

Używane książki dostępne są w sieci

Jeszcze do niedawna używane książki można było znaleźć jedynie w antykwariatach, czy na targach staroci. Aby kupić najbardziej poczytne tytuły, nieraz trzeba było się mocno nachodzić, a i tak nie zawsze kończyło się to sukcesem. Dzięki rozwojowi technologii nie musimy nawet wychodzić z domu, aby kupić używaną książkę, ponieważ istnieją strony internetowe oferujące egzemplarze z drugiej ręki. Takie firmy zazwyczaj także je skupują -dlatego jeśli masz w swojej biblioteczce pozycje, których chciałbyś się pozbyć, możesz dać im nowe życie właśnie w taki sposób. Ceny używanych książek zależne są od stanu wizualnego książki, czy poczytności autora, jednak zawsze są one sporo tańsze od nowych. Jeśli Twoim ulubionym autorem jest Remigiusz Mróz książki ulubionego pisarza także znajdziesz wśród egzemplarzy z drugiej ręki.

Pozostałe korzyści z kupna używanych książek

Stare książki mają cudowny, niepowtarzalny zapach, którego nie sposób spotkać nigdzie indziej. Polowanie na wydania, które nie są już drukowane to również ogromna zaleta zakupu książek z drugiej ręki. Piękno sklepów z używanymi rzeczami polega na możliwości odnalezienia starych wersji ulubionych tytułów lub ich pierwszych wydań. Te edycje są o wiele bardziej wartościowe i wyjątkowe niż nowsze – to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika literatury. Nigdy nie dowiesz się, co znajdziesz w zakurzonym stosie książek w antykwariacie. To prawda, co mówią: kiedy ktoś posiada książkę, zostawia w niej kawałek siebie. Od marszczenia na stronie po podkreślony cytat, w używanej książce zawsze znajdzie się drobiazg, który połączy Cię z poprzednim właścicielem.

Materiał partnera