Jednym z nowych wyzwań na najbliższy rok może być zwiększenie częstotliwości czytania książek. Rok 2020 będzie obfitował w polskie oraz światowe premiery, wyczekiwane przez tysiące czytelników. Po które pozycje warto sięgnąć w nowym roku?

Żyję. Moja tragedia na Nanga Parbat, Revol Elisabeth

Dwa lata temu cała Polska śledziła wydarzenia, kiedy Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol prowadzili walkę o życie podczas schodzenia ze szczytu Nanga Parbat. Planowali to zrobić w ciszy i bez rozgłosu, jednak wydarzenia potoczyły się inaczej – Mackiewicza dopadła choroba wysokościowa, a Revol próbowała go ratować, niestety bezskutecznie. Elisabeth została uratowana przez himalaistów, którzy próbowali zdobyć szczyt K2.

W książce Elisabeth po raz pierwszy szczegółowo opisuje wydarzenia sprzed dwóch lat. Opowiada o swoich uczuciach i emocjach, kiedy to musiała sobie poradzić nie tylko ze śmiercią partnera, ale również opiniami wielu internautów.  Jak tłumaczy Revol, tę książkę traktuje jako pamiętnik, w którym stara się rozliczyć z przeszłością, co nie jest łatwe – mówi Anetta Wilczyńska z księgarni Gandalf.com.pl.

Premiera książki odbędzie się w drugiej połowie stycznia, dwa lata po tragicznych wydarzeniach.

O krok za daleko, Harlan Coben

Amerykański autor powieści kryminalnych wraca w wielkim stylu! Powieść „O krok za daleko” to historia ojca Simona Greene, który od miesięcy poszukuje swojej córeczki, Paige. Po wielu bezowocnych tygodniach poszukiwania trafia na jej ślad w Central Parku, jednak na drodze staje mu mężczyzna, przez którego dziewczyna uciekła.

Wszystko komplikuje się, gdy policja znajduje się ciało chłopaka w mieszkaniu, w którym tymczasowo przebywała Paige. Coben jak zawsze trzyma w napięciu do ostatniej strony – zwroty akcji, zawrotne tempo czy dokładnie zbudowana intryga to elementy, które na pewno nie pozwolą nam zapomnieć o tej pozycji.

Premiera książki odbędzie się 15 stycznia.

Podróż Cilki, Morris Heather

Po bestsellerze „Tatuażysta z Auschwitz”, Morris przedstawia nam kolejną opowieść z obozu koncentracyjnego – „Podróż Cilki”. Cilka, to dziewiętnastolenia dziewczyna, która została oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru na Syberii. Kobieta zmaga się z tęsknotą za rodziną, trudnymi warunkami życia oraz pracą ponad jej siły. „Podróż Cilki”, to prawdziwa opowieść o cierpieniu, niezłomności człowieka i ogromnej wytrwałości. Bohaterka zapewne znana jest osobom, które przeczytały „Tatuażystę z Auschwitz”.

Pozycja będzie miała premierę w drugiej połowie stycznia 2020 roku.

Czas burz, Charlotte Link

Kolejna propozycja to pierwszy tom nowej, wielopokoleniowej serii Charlotte Link. W „Czasie burz” przenosimy się do 1914 roku, kiedy to państwo niemieckie przygotowuje się do konfliktu zbrojnego. Powieść to historia Felicji, która po wielu miłosnych perypetiach decyduje się na poślubienie przedsiębiorcy z Monachium, Alexa Lombarda.

Trudne i silne charaktery partnerów są powodem wielu kłótni. Rozczarowana małżeństwem kobieta z tęsknotą wspomina pierwszego ukochanego, i w związku z tym postanawia zmienić swoje życie, jednak ta decyzja może wiązać się z wieloma konsekwencjami.

Pozycja będzie miała premierę w drugiej połowie stycznia 2020 roku.

Maryla z Zielonego Wzgórza, Sarah McCoy

Czy ktoś z nas nie kojarzy małej rudowłosej dziewczynki z Zielonego Wzgórza? Sarah McCoy postanowiła umożliwić nam powrót do dzieciństwa. Najnowsza książka to opowieść o codziennym życiu mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda, a właściwie Maryli i Mateusza Cuthbertów.

Cofamy się do czasów, kiedy to rodzeństwo było dziećmi i rok po roku poznajemy ich historię. Dowiadujemy się, dlaczego pozostali samotni do końca życia, dlaczego zdecydowali się na przyjęcie Ani do Zielonego Wzgórza, a także, z jakiego powodu wciąż wspólnie mieszkają i prowadzą gospodarstwo.

Pozycja będzie dostępna w księgarniach 22.01.2020 roku.

Źródło: Gandalf


Materiał partnera zewnętrznego