Anna Karpińska dała się poznać jako autorka poruszających powieści obyczajowych, jednak to najnowsza jej książka „Kiedy nadejdziesz”  wydana w serii „Kolory szczęścia” podbiła serca czytelników. Jest to opowieść o pragnieniach, ludzkich wyborach i przekorności losu. Anna Karpińska zmusza do refleksji i nikogo nie pozostawia obojętnym, a temat, który tym razem podejmuje,  jest niezwykle trudny i zarazem ważny. ” Kiedy nadejdziesz” to nie tylko powieść dla kobiet. 

Kim jest Aleksandra? 

W powieści pojawiają się dwie równorzędne bohaterki, jedną z nich jest Aleksandra. Kobieta ma kochającego i wpatrzonego w nią męża Jana, piękny dom, dobrą pracę i życiową stabilizację. Do pełni szczęścia brakuje jej jedynie dziecka. Kolejne próby kończą się poronieniem, jednak Aleksandra nie daje za wygraną. We wszystkim wspiera ją mąż, który początkowo okazuje się mężczyzną idealnym. Kiedy jednak lekarz oznajmia Aleksandrze, że nigdy nie donosi ciąży, ta pod wpływem przyjaciółki postanawia działać wbrew naturze i losowi. Pragnie wynająć surogatkę, która urodzi jej wymarzone dziecko. Jednak rzeczywistość nijak ma się do wyobrażeń. Aleksandra będzie musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, by osiągnąć swój cel. I czy rzeczywiście uda jej się być matką? Karpińska pokazuje, że czasami ludzkie wybory poruszają lawinę, która zmienia życie diametralnie. Nie zawsze na lepsze. 

Kim jest Maria? 

Drugą bohaterką powieści jest Maria. Nie jest szczęśliwa w swoim małżeństwie, nie jest bogata, jednak jej największą  radością  jest córka Kalina. Dziewczyna  jeździ na wózku inwalidzkim, z czym matka nie może się pogodzić. Lekarz opiekujący się Kaliną informuje Marię o nowatorskiej metodzie, która może sprawić, że dziewczyna znów będzie chodzić. Potrzebne są jednak pieniądze, duże pieniądze, których Maria nie ma. Nie może również liczyć na swojego niezaradnego i leniwego męża. Kobieta dla córki jest w stanie zrobić wszystko, nawet zostać surogatką i urodzić dziecko innej kobiecie. Los styka Marię z Aleksandrą. Co z tego wyniknie? Jak zareagują mężowie kobiet? Jak w tym wszystkim odnajdzie się Kalina? Powieść „Kiedy nadejdziesz” zaskakuje na każdym kroku i w tym tkwi jej potencjał. 

Powieść kończy się w momencie, gdy Maria w zaawansowanej ciąży trafia do szpitala. Ma urodzić bliźniaki, jednak jedno z dzieci jest chore. Co zrobi bohaterka? Czy instynkt macierzyński pozwoli jej oddać maleństwa? Jak w tej sytuacji odnajdzie się Aleksandra i jej mąż? Jan nie chce chorego dziecka. Czy sprosta nowej roli, a może wybierze inną drogę? 

Historia opowiedziana przez Karpińską wzrusza, bawi, ale też intryguje i bulwersuje. Wzbudza skrajne emocje. Po czyjej stronie opowie się czytelnik? Na szczęście autorka stworzyła drugą część historii Aleksandry i Marii – „Bądź blisko”, która ukazała się w połowie stycznia tego roku. Losy bohaterek splatają się jeszcze bardziej, a ich życie obfituje w wiele nieprzewidywanych zwrotów akcji. Takie książki chce się czytać. Czekamy na więcej! 

Anna Karpińska to powieściopisarka, wobec której nie przejdziesz obojętnie! 

SKA