Strona główna Rozrywka Książki Jakie są najciekawsze premiery książkowe na koniec roku 2021?

Jakie są najciekawsze premiery książkowe na koniec roku 2021?

88
0
kobieta czytająca w oknie
Gdy za oknem robi się coraz chłodniej, czytelnicy częściej spędzają czas przy filiżance herbaty i przy wartej uwagi książce | fot.: stock.adobe.com

Jesień sprzyja spędzaniu czasu w domu. Gdy za oknem robi się coraz chłodniej, czytelnicy częściej spędzają czas przy filiżance herbaty i przy wartej uwagi książce. Warto zastanowić się więc, jacy autorzy mają w okresie zimowym premierę swych nowych pozycji, które stanowić będą antidotum na nudę, które lektury są w tym jesienno- zimowym czasie tymi najbardziej wartymi uwagi. 

Na jakie premiery czekają kobiety? 

Wraz z początkiem listopada ukazała się książka 'Ukochana gangstera’, którą wydała polska pisarka ukrywająca się pod pseudonimem I.M. Darkss. Bardzo ciekawy erotyk mafijny o kobiecie potrzebującej opieki oraz o mężczyźnie, przekonanym, że nie jest zdolny do okazywania uczuć, w tle natomiast chciwy, nastawiony na zysk ojciec dziewczyny. Kamila Mikołajczyk, która zdobyła już znaczną popularność wychodzi ze swoją nową książką ’ Dziewczyna rajdowca’, jest to pozycja o niezwykle skomplikowanej osobowości Madie Hailwood, która uwielbia szybką jazdę, kocha rajdy, adrenalinę z nimi związaną, jednak nie znosi rajdowców. Książka jest doskonała poprzez świetną fabułę oraz wartką akcję, przez co warto po nią sięgnąć. Czytelniczkom spodoba się 'Mroczna gra’ Lindy Malczewskiej, która stanowi kontynuację 'Mrocznego pożądania’, przypadnie do gustu wszystkim, którym spodobała się pierwsza część, zdaniem krytyków literackich jest nawet lepsza od pierwszej części, która też zbierała bardzo dobre opinie. Do gustu paniom przypadnie również 'Kiedy spadnie pierwszy śnieg’ Beaty Majewskiej, której premiera miała miejsce 10 listopada. Autorka przenosi nas do magicznych chwil świat Bożego Narodzenia, Historia dotyczy mężczyzny, który ucieka przed uczuciami oraz kobiety, która nie pozwala sobie na osobiste szczęście, książka z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fankom twórczości pisarki. 

Co dla fanów historii? 

Pasjonatom historii spodoba się w 'Cieniu twierdzy’ Kamili Cudnik. Książka w doskonały sposób przedstawia relacje jakie w zaborze pruskim łączyły polskie sfery ziemiańskie z pruskimi urzędnikami. Doskonale przedstawione zostały w niej schematy, które czytelnik zna z lekcji historii, związane z kulturkampf, ponadto mamy tutaj romans, kryminał, sieć intryg, książka zbiera bardzo pochlebne opinie. Dla fanów nieco nowszej historii, wspaniałym tytułem będzie 'Znikająca Polska’ Piotra Witwickiego. Autor opisuje transformację ustrojową w Polsce, pokazuje w jaki sposób ustrój kapitalistyczny, zastępował gospodarkę centralnie planowaną. Fani mitologii słowiańskiej, których nie brakuje najbardziej ucieszą się z premiery 'Chąśby’ pióra Katarzyny Puzyńskiej. Premiera miała miejsce 9 listopada, łączy w sobie wątki detektywistyczne, związane z próbą odnalezienia tarczy boga wojny Jarowita, kryminalistyczne, jest to długo wyczekiwana premiera, książka zadowoli fanów gatunku. 

Co dla fanów kultury? 

Pod koniec listopada a dokładnie 24 dnia miesiąca ukaże się książka Piotra Jagielskiego pt. 'Święta tradycja, własny głos. Opowieści o amerykańskim jazzie’. Pisarz opowiada o muzyce jazzowej jako dziennikarz ale równocześnie jako jej pasjonat. Wraz z pisarzem wędrujemy przez Stany Zjednoczone Ameryki, wizytujemy Nowy Orlean, jesteśmy w Nowym Jorku, zahaczamy o Chicago. Piotr Jagielski prowadzi wywiady z artystami, nie boi się tematów trudnych, poruszone zostały wątki rasistowskie, przez co książka jest wiarygodna i prawdziwa, z duszą.  

KŚL