Mimo alarmujących wyników dotyczących czytelnictwa w Polsce, księgarnie nadal cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony miłośników słowa pisanego. Na ten stan rzeczy z pewnością mają wpływ ponawiane w ciągu ostatnich kilku lat kampanie na rzecz promocji książek. Wydaje się, że przyniosły one pewne efekty. Wybierając książki, niektórzy nie potrafią obyć się bez klimatu, który zaoferować może jedynie księgarnia stacjonarna. Wydaje się jednak, że coraz częściej wielu czytelników „przenosi się” do księgarni internetowych. 

Szeroka oferta księgarni internetowych

Liczba książek, którą księgarnia internetowa jest w stanie zaproponować swojemu klientowi, jest niewspółmiernie wysoka w porównaniu z księgarnią stacjonarną. Wynika to przede wszystkim z możliwości magazynowych. Są one oczywiście zrozumiałe, natomiast znasz z pewnością to niemiłe uczucie, kiedy idziesz do księgarni po konkretny tytuł i okazuje się, że w tym momencie książki nie ma na półce. W przypadku księgarni internetowej oczywiście trzeba poczekać na wysyłkę, natychmiast jesteś jednak w stanie dowiedzieć się, czy książka jest do kupienia i w jakim czasie możesz ją otrzymać. Bardzo często zdarza się, że książki niedostępne w księgarniach stacjonarnych, właśnie w internetowych ich wersjach są do zdobycia bez większego problemu.

Nieograniczony czas

To, że każdy z nas ma coraz mniej czasu na zakupy nie ulega żadnej wątpliwości. Wiele osób od dawna korzysta ze sklepów internetowych, tak odzieżowych, jak i spożywczych, ze względu na nieograniczone możliwości czasowe, jakie one dają. Chcesz robić zakupy o 2 w nocy? Nie ma najmniejszego problemu. Późny wieczór to ten moment, kiedy chcesz w spokoju przejrzeć pierwsze strony wybranych książek (co w księgarniach internetowych również jest możliwe) i ostatecznie podjąć decyzję, którą z nich kupić. Tutaj także jest to możliwe. Łatwiej odnaleźć książkę, znaleźć kolejne tytuły tego samego autora albo podobne książki z tej samej kategorii.

Moc ebooka

Są tacy, którzy nigdy nie przekonają się do internetowych wersji książek, natomiast grono fanów ebooków powiększa się z dnia na dzień. Sporo osób, nawet z tych, którzy uwielbiają zapach książki, podkreśla zalety ebooka. I nie jest nim wyłącznie dostęp do niego przez smartfon czy tablet. Ebook pozwala zakreślać, zaznaczać, edytować tekst. Nie jest to może kluczowe w przypadku literatury pięknej, natomiast każdy podręcznik, poradnik, książka naukowa zyskuje w takiej perspektywie łatwego przeszukiwania jej zawartości.

Więcej, bo taniej

Księgarnia internetowa ma także plus, o którym pod żadnym pozorem nie da się zapomnieć. To oczywiście cena książek. Niejednokrotnie niższa od ceny w księgarniach stacjonarnych o 20-30%. Coraz częściej przesyłka jest darmowa albo jej koszty są bardzo małe. Do tego dochodzi również kwestia coraz krótszego czasu dostarczania książek. Jeszcze niedawno był to czasami tydzień lub dwa. Obecnie książka może do ciebie dotrzeć nawet w ciągu 2-3 dni. Księgarnie internetowe często uruchamiają także atrakcyjne promocje, które pozwalają zdobyć książki w naprawdę okazyjnych cenach. Rynek wydawniczy to obecnie bardzo trudna branża, natomiast księgarnie internetowe czynią ją bardziej przyjazną klientowi.

Wszystkie te plusy księgarni internetowej będą do sprawdzenia już w najbliższym czasie. Jeśli chcesz kogoś obdarować literackim prezentem pod choinkę, sprawdź jak działa księgarnia internetowa. Unikniesz świątecznej paniki, kolejek i niepotrzebnych emocji. Zakupy książkowe warto przecież robić tylko w dobrej atmosferze.


Materiał partnera zewnętrznego