Okres przedświąteczny to czas wytężonych poszukiwań prezentów dla bliskich. Naturalnie, zależy nam na tym, aby każdy otrzymał coś, co wywoła szczery uśmiech na twarzy i stanie się źródłem niemałej przyjemności. Spectrum możliwości jest w zasadzie nieograniczone, choć gdy mamy do czynienia z liczną rodziną, to budżetowe rozwiązania mogą okazać się wartością na wagę złota. Wbrew pozorom, można znaleźć wspaniały prezent w granicach pięćdziesięciu złotych, który będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na co warto zwrócić uwagę?

Idealny prezent dla rodziców

Wiele zależy od indywidualnych preferencji, choć warto skupić się na prezentach, które niosą za sobą coś więcej. Mowa oczywiście o prezentach praktycznych. Pyszna kawa pod choinką dla osób, które nie wyobrażają sobie dobrego poranka bez filiżanki ulubionego napoju to doskonały pomysł na prezent pod choinkę. Warto również zainteresować się kawiarkami. Kawa z kawiarki odznacza się aromatem, którego nie sposób uzyskać w trakcie tradycyjnego zaparzania kawy. Kawiarka to także rytuał, który wiąże się z niezwykle przyjemnym momentem w ciągu dnia. Zróżnicowanie cenowe jest ogromne, aczkolwiek bez problemu znajdziemy dobry model w granicach pięćdziesięciu złotych lub licząc inaczej po 50 złotych na osobę – za 100 złotych znajdziemy już profesjonalne kawiarki.

Polecamy też bardzo użyteczne wałki lub piłki do automasażu, które są skuteczne na przykład przy bólu pleców.

Jeśli zaś chcemy podarować, na przykład mamie, chwilę relaksu, warto poszukać bonu na zabieg w ulubionym gabinecie kosmetycznym. Nawet peeling kawitacyjny czy zabieg parafnowania dłoni staną się okazją do zadbania wyłącznie o siebie.

Prezent na święta dla faceta

Książka zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z kimś, kto po prostu nie wyobraża sobie funkcjonowania bez czytania. Dosyć ciekawą pozycją jest fantastyczna książka Kamila Janickiego „Pijana Wojna„. Ta wyjątkowa pozycja traktuje o czasach II Wojny Światowej, choć z perspektywy, której do tej pory nikt inny się nie podjął. Dowiadujemy się z niej, jaką rolę odegrał alkohol w jednej z najokrutniejszych wojen w historii świata. A okazuje się, że był codziennością – zarówno dla ludności cywilnej, jak i żołnierzy, którzy ryzykowali najbardziej. Równie ciekawą pozycją może okazać się fantastyczna pozycja „Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii”. To niezwykle wciągająca książka o polowaniu na człowieka, który był jednym z inicjatorów rozwiązania ostatecznej kwestii żydowskiej. Po II Wojnie Światowej ukrywał się w Argentynie, choć w tym wypadku sprawiedliwość została wymierzona.

Jeśli nasz mężczyzna nie lubi czytać, możemy poszukać ciekawej gry planszowej. Ostatnio przebojem na rynku planszówek jest grudniowa premiera: Terraformacja Marsa (druga edycja).

Jeśli obdarowany jest sportowcem, możemy przejrzeć krytycznie ekwipunek ukochanego. Zawsze przyda się dodatkowa czapka do biegania, rękawiczki czy komin.

Prezenty dla dzieci

Dzieciństwo to okres, w którym zainteresowania dopiero się krystalizują. Czasami warto podsuwać swoim pociechom gotowe pomysły, które być może w przyszłości zaowocują prawdziwą pasją. Doskonałą propozycją może być dziecięcy aparat fotograficzny. Cyfrowe urządzenia w takim wydaniu są doskonałą okazją do udokumentowania rodzinnych świąt, podczas których to nasze dziecko wcieli się w rolę osoby odpowiedzialnej za przygotowanie kadrów do rodzinnego archiwum. Dziewczynki uwielbiające manualne zabawki z pewnością ucieszą się z zestawów twórczych, dzięki którym będzie można przygotować oryginalną biżuterię czy domową dekorację. Równie dobrym pomysłem mogą być także puzzle z ulubionym motywem. To prezent, który sprawdzi się doskonale podczas rodzinnych wspólnych chwil, a stworzone dzieło będzie można oprawić i powiesić na honorowym miejscu. Fantastycznym pomysłem na świąteczny prezent są też gry – nieskomplikowane jak Doble czy kości do rzucania, na podstawie których układamy historyjkę. Warto powrócić także do klasycznych bierek czy chińczyka.

AST