Strona główna Lifestyle Zwierzęta Najczęstsze choroby psów rasowych z jakimi spotyka się weterynarz w Warszawie

Najczęstsze choroby psów rasowych z jakimi spotyka się weterynarz w Warszawie

76
0
gabinet weterynaryjny
Psy rasowe chorują na różne choroby, dlatego zanim zdecydujemy się na jakiegoś, wcześniej powinniśmy dowiedzieć się na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę | fot.: materiał partnera

Jednymi z najzdrowszych psów są kundle. Mówi się o tym, że psy rasowe zazwyczaj nie mają szczęścia do zdrowia. To wszystko jest efektem ubocznym, ciągnącej się przez wiele, wiele lat, a nawet wieków, złej selekcji oraz krzyżowania ze sobą zwierząt z określonymi schorzeniami. Istnieje kilka ras, które cierpią na konkretne schorzenia jakie leczy centrum weterynaryjne. Czy wybierając psa rasowego, jesteśmy w stanie zminimalizować szansę na to, by nie cierpiał na którąś z przypisanych tej rasie chorób? Przede wszystkim powinniśmy wybierać psa tylko i wyłącznie ze sprawdzonej i zarejestrowanej hodowli, która regularnie poddaje się kontroli. Zwierzęta w takich miejscach są sprawdzane pod kątem konkretnych chorób, w taki sposób by szczeniaki ich nie dziedziczyły. Kolejną sprawą jest to, by regularnie odwiedzać z nimi gabinet weterynaryjny. Duże rasy psów często cierpią na choroby, które obejmuje artroskopia i ortopedia, dlatego warto regularnie oglądał je weterynarz ortopeda.

Choroby owczarków niemieckich

Owczarek niemiecki, to jedna z najbardziej popularnych ras psów na świecie. Ta rasa psów jest podatna na różnego rodzaju choroby. Jedną z najczęściej spotykanych chorób jakie dotykają tego psa, to dysplazja stawowa (zwłaszcza biodrowe), kulawizna, skręt żołądka, modzele łokciowe. Przychodnia weterynaryjna podaje, że kiedy psa tego rasy będziemy utrzymywać w nieodpowiednich warunkach i nie będziemy się nim odpowiednio opiekować mogą doskwierać im różnego rodzaju schorzenia. Decydując się na takiego psa, musimy mieć świadomość, że mają one wyjątkowo wrażliwy układ pokarmowy. Gabinet weterynaryjny weryfikuje takie przypadłości poprzez podwyższoną przepuszczalność jelita, a także poprzez podwyższony poziom bakterii farmaceutycznych w okrężnicy. Ten stan wskazuje na zwiększoną wrażliwość pokarmową.

U owczarków niemieckich często dochodzi do skrętu żołądka, co zazwyczaj jest efektem objedzenia lub przekarmienia i zaraz po tym intensywnego ruchu. U owczarków, jak mówi gabinet weterynaryjny, pojawia się dużo częściej, niż u innych ras, zasadowy odczyn skóry, co zdecydowanie sprzyja infekcjom bakteryjnym, a także zwiększonej podatności na różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne. Owczarki niemieckie posiadają obniżony poziom immunoglobuliny typu A- przeciwciał, które stanowią naturalną barierę ochronną błon śluzowych oraz skóry. Z tego powodu, jak podaje centrum weterynaryjne, u tej rasy istnieje znacznie większe ryzyko rozwoju różnego rodzaju infekcji. Z tego względu powinniśmy szczególnie dbać o odporność u tej rasy psów. Jako, że owczarki niemieckie, to duża rasa psów, ważne jest byśmy szczególną uwagę przywiązywali do stanu ich układu kostno – stawowego, dlatego tak ważne jest, by regularnie oglądał naszego psa weterynarz ortopeda.

Jeśli zauważasz jakieś niepokojące objawy u swojego psa i potrzebny jest Ci weterynarz w Warszawie, odwiedź tę stronę internetową i poznaj centrum weterynaryjne: https://www.wetmarysin.pl/uslugi.

przychodnie weterynaryjna
Duże rasy psów często cierpią na choroby, które obejmuje artroskopia i ortopedia, dlatego warto regularnie oglądał je weterynarz ortopeda | fot.: materiał partnera

Najczęstsze schorzenia u różnych ras psów

Psy rasowe chorują na różne choroby, dlatego zanim zdecydujemy się na jakiegoś, wcześniej powinniśmy dowiedzieć się na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę. U jamników najczęściej pojawiają się problemy z kręgosłupem i cierpią na dyskopatię. Tak jak u ludzi, tak u psów może się ona pojawić. Potocznie nazywana jest ona wypadnięciem dysku lub przepukliną kręgosłupa. Dyskopatia, jak mówi przychodnia weterynaryjna, wiąże się z ogromnym bólem dla zwierzaka, a czasem może powodować nawet niedowład lub paraliż kończyn.

U dobermanów najczęściej pojawiają się choroby serca, m. in. kardiopatia rozstrzeniowa, która skutkuje niewydolnością krążenia. U tych psów choroby serca są bardzo częste. Zdarza się, że pies nagle odchodzi, ponieważ mięsień sercowy staje się całkowicie niewydolny. U bulterierów natomiast bardzo częsta jest głuchota oraz choroby skóry. Na przestrzeni lat, poprzez selekcję hodowlaną, wygląd tych psów bardzo mocno się zmienił. Efektem ubocznym, szczególnie u psów o białym umaszczeniu, jest głuchota.

Materiał partnera