Strona główna Lifestyle Zwierzęta Karmy suche dla kota – jak wybrać najlepszą?

Karmy suche dla kota – jak wybrać najlepszą?

35
0
kot karma sucha
Dla swoich kotów wybierajmy jedynie karmy najwyższej jakości | fot.: materiał partnera

Odpowiednie karmienie kota to jeden z najważniejszych czynników pozwalających na utrzymanie zdrowia swojego pupila. Wybór karmy nie może być więc przypadkowy. Powinna być ona przystosowana bezpośrednio do jego indywidualnych potrzeb. Sprawdźmy, na co zwrócić szczególną uwagę przy komponowaniu kociej diety. Czy sucha karma to dobry wybór? 

Sposób żywienia ma bezpośredni wpływ na zdrowie oraz rozwój każdego stworzenia. Dlatego też tak ważne jest, aby każdy posiadacz domowego zwierzaka zadbał, by pupil mógł liczyć na jak najlepsze pożywienie. Najlepsze, czyli idealnie dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Karmienie kota, chociaż na pozór może wydawać się bardzo proste, wymaga naprawdę ogromnego zaangażowania. Obecnie bowiem karma dla kota dostępna jest w tak wielu odmianach, że naprawdę trudno się w tym wszystkim samodzielnie odnaleźć. Na szczęście na sklepowych półkach znajdziemy też suche karmy bogate w witaminy i wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Czy sucha karma to dobry wybór? Jak ją podawać? 

Sucha karma czy mokra karma — którą wybrać?

Karmy dla kotów podzielić możemy przede wszystkim na dwie główne grupy, czyli na suche i mokre. Którą z nich wybrać? Zarówno jedna, jak i druga mają wiele zalet. Mokra karma doskonale nawadnia. Jest też niskokaloryczna, dlatego świetnie sprawdzi się dla kotów otyłych. Karma sucha natomiast dostarcza zwierzętom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. I to nawet przy niewielkiej ilości. Z tego też specjaliści polecają podawać pupilom zarówno karmę suchą, jak i mokrą. Proporcje należy dobrać tu w sposób indywidualny. Zupełnie inne będą odpowiednie dla kotów dorosłych, małych, czy kotów alergików. 

Karma sucha dla kota — jak ją podawać?

Jedną z największych zalet suchej karmy jest niezwykle wygodny sposób podawania. Nie musimy niczego szykować, myć, zbierać — produkt ten jest bowiem w pełni gotowy do spożycia i wymaga jedynie odmierzenia odpowiedniej dawki. Karmy suche dla kota można wsypać po prostu do miski pupila, aby ten ”podjadał” ją w ciągu dnia. Te zwierzęta preferują taki sposób odżywiania. 

Bezzbożowa sucha karma — najlepszy wybór dla kota 

W kociej diecie nie może zabraknąć pewnych cennych składników. Jednocześnie jednak innych należy wystrzegać się jak ognia. Do tej grupy zaliczymy wszelkie odmiany zbóż. Koci organizm bardzo źle radzi sobie bowiem z ich trawieniem. Dlatego też karma bezzbożowa będzie najlepszym wyborem dla naszego zwierzęcia. Podczas zakupów koniecznie zwróćmy więc uwagę na skład karmy.  

Gdzie kupić suchą karmę? 

Dla swoich kotów wybierajmy jedynie karmy najwyższej jakości. Takie produkty zapewnią zwierzakowi optymalną dawkę potrzebnych składników odżywczych. Jednak nie znajdziemy ich w każdym sklepie. W dyskontach, drogeriach i tym podobnych miejscach wybór karm jest bardzo ograniczony. Z tego też powodu najlepiej kupować ją w sklepach zoologicznych takich jak https://apetete.pl/karmy-suche-dla-kota.html. Znajdziemy tam najlepsze suche karmy sprawdzonych producentów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy suchej? 

Najlepsze suche karmy to takie, które mają dobry skład. To proste — jednak by wybrać taki produkt, musimy zwrócić uwagę na naprawdę wiele kwestii. Przede wszystkim wystrzegajmy się konserwantów, sztucznych barwników i innych wypełniaczy. Kot jest bezwzględnym mięsożercą, dlatego potrzebuje przede wszystkim mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Wybierajmy więc karmy z kurczakiem, kaczką, czy rybą. Pamiętajmy też, że im wyższa zawartość procentowa tych składników, tym lepiej. 

Materiał partnera