Strona główna Lifestyle Zwierzęta Jak wybrać legowisko dla psa?

Jak wybrać legowisko dla psa?

104
0
Nasz pupil również zasługuję na odrobinę luksusu i swoją własną, "psią kanapę" | fot.: stock.adobe.com

Każdy właściciel psa chce zapewnić swojemu pupilowi jak najlepsze warunki bytowe. Jednym z kluczowych elementów jest natomiast zakup odpowiedniego legowiska. Jak wybrać idealny model? Jakie legowiska dla psów są godne polecenia? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Łatwe w utrzymaniu w czystości

Pierwszym i podstawowym elementem, na który warto zwrócić uwagę to utrzymanie danego produktu w czystości. Mając większego lub większego czworonoga, należy pogodzić się z tym, że legowiska dla psów się nieustannie brudzą. Pies potrafi je ubrudzić jedzeniem, błotem, śliną, dlatego muszą być na to odporne i umożliwiać ich łatwe wyczyszczenie. Najlepiej postawić na modele, które posiadają poszewkę, nadającą się do prania w pralce albo są wodoodporne i łatwe do przetarcia gąbką lub szmatką. Chodzi bowiem o to, by codzienna pielęgnacja nie zajmowała zbyt wiele czasu, a pies czuł się w swoim legowisku komfortowo.

Miękkie i wygodne

Nie bez powodu wiele psów uwielbia wylegiwać się na kanapie albo w łóżku swojego pana. To bowiem miejsca miękkie i wygodne, w których doskonale się śpi i wypoczywa. Oczywiście nie zawsze właściciele czworonogów są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Taki owczarek niemiecki albo bernardyn zajmuje bowiem wiele miejsca, a dodatkowo wymusza niemal codzienne pranie pościeli. Właśnie dlatego dobrze jest rozsądnie wybierać legowiska dla psów. Istotne jest nie tylko ich łatwe utrzymanie w czystości, ale również poziom miękkości. Nasz pupil również zasługuję na odrobinę luksusu i swoją własną, „psią kanapę”.

Mocne i wytrzymałe

Legowiska dla psów powinny być nadto mocne i wytrzymałe. Chodzi bowiem o to, by posłużyły naszemu pupilowi przez dłuższy czas, a nie tylko kilka miesięcy. Materiał powinien być na tyle odporny, by poradzić sobie z psimi zębami i pazurami. W specjalistycznych sklepach zoologicznych na szczęście dostępne są legowiska, które sprostają tym wymaganiom. Legowiska dla psów są dość grube i niełatwo je zaczepić pazurem albo poszarpać zębami.

Odpowiednie wymiary

Warto też wspomnieć o odpowiednich wymiarach. Być może dla wielu osób ta kwestia jest oczywista, ale jednak nie można o niej zapomnieć. Legowiska dla psów muszą być dostosowane do wymiarów czworonoga. W zakupowym szaleństwie należy kierować się nie tylko atrakcyjnym wyglądem produktu, pasującym do reszty mebli albo wystroju naszego salonu lub sypialni, ale również stroną praktyczną tego gadżetu. Pies musi się swobodnie mieścić na swoim posłaniu.


Materiał partnera zewnętrznego