Strona główna Lifestyle Podróże Wakacje życia – jak sfinansować i nie zbankrutować?

Wakacje życia – jak sfinansować i nie zbankrutować?

102
0
Drink na plaży
Myśląc o podróży życia, trzeba najpierw zabezpieczyć środki pieniężne pozwalające na jej realizację. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wakacje są wyjątkowym czasem w roku, który planuje się z dużym wyprzedzeniem. Myśląc o podróży życia, trzeba jednak najpierw zabezpieczyć środki pieniężne pozwalające na jej realizację. No właśnie – skąd je zdobyć w sposób bezpieczny i bez ryzyka wpadnięcia w problemy finansowe? Oto kilka porad, z których warto skorzystać.

Oszczędzanie

To najprostsza metoda, o ile osiąga się dochody pozwalające na regularne odkładanie mniejszych lub większych kwot. Jeszcze lepiej, gdy w ogóle odkładać nie trzeba, bo dysponuje się odpowiednimi zapasami gotówki. Nierozsądne byłoby jednak pozbywanie się wszystkich oszczędności wyłącznie z myślą o sfinansowaniu wycieczki, dlatego warto sobie zostawić jakąś sumę na „czarną godzinę”. Niestety nie każdy zarabia na tyle dużo, żeby móc odłożyć pieniądze na kosztowną wycieczkę, dlatego z myślą o gorzej uposażonych osobach, które nie dysponują dużym kapitałem, przygotowaliśmy poniższe porady.

Dodatkowa praca

Zapaleni podróżnicy są w stanie poświęcić wiele, żeby tylko zrealizować swoje plany wakacyjne. Mogą np. przez kilka miesięcy pracować na dwóch etatach tylko po to, żeby wyjechać na kilka lub kilkanaście dni bądź tygodni w miejsca, o których marzą. To rozsądne podejście, o ile ma się na tyle czasu, determinacji, chęci i samozaparcia, żeby podjąć dodatkowe zatrudnienie. Na szczęście rynek pracy obecnie temu sprzyja ze względu na duży i wciąż powiększający się brak pracowników w polskiej gospodarce.

Sprzedaż nieużywanych dóbr

Każdy posiada w swoim mieszkaniu wartościowe, ale niewykorzystywane na co dzień lub w ogóle nieużywane przedmioty i rzeczy, które na pewno komuś by się przydały. Nie ma sensu ich składować, zagracając pomieszczenia – lepiej zaoferować je do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Może to być dosłownie wszystko, począwszy od odzieży, poprzez sprzęty RTV i AGD, skończywszy na książkach i elementach wystroju nieruchomości. W zależności od tego, jakie dobra, w jakiej ilości i w jakim stanie wystawi się na sprzedaż, można oczekiwać mniejszych lub większych zysków.

Pożyczka lub kredyt

Pożyczka i kredyt to rozwiązania, które powinny być ostatecznością, jeżeli w żaden inny sposób nie udało się zdobyć pieniędzy na wycieczkę. Czy chwilówki online na lowcachwilowek.pl są warte uwagi z punktu widzenia podróżników poszukujących źródeł finansowania swoich wojaży? Jeśli pieniądze są potrzebne natychmiast i nie ma ani chwili do stracenia, mogą okazać się prawdziwym wybawieniem. Gdy istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu w banku, jest to lepsze rozwiązanie niż pożyczka.

Kredyt bankowy warto polecić ze względu na znacznie niższe koszty niż przy pożyczce. Różnice są naprawdę duże, dlatego na samym początku należy się udać do banku lub kilku banków i spróbować w nich zaciągnąć kredyt. Dopiero jeśli to się nie uda, a wniosek zostanie odrzucany, można rozpocząć poszukiwanie pożyczki, która w tej sytuacji staje się jedynym rozwiązaniem. Szczególnie warte polecenia są oferty całkowicie darmowych pożyczek dostępne pod adresem https://lowcachwilowek.pl/darmowe-chwilowki/.

Pamiętaj jednak, żeby się nie zapożyczać, jeżeli nie masz gwarancji, że spłacisz dług w terminie. Lepiej odłożyć swoje plany na kolejny rok czy następne lata zamiast wpaść w poważne problemy finansowe z powodu nieuregulowanego zobowiązania za wydatek, który w praktyce przecież konieczny nie jest. Można też zmienić kierunek podróży, skrócić jej czas lub wybrać tańszy nocleg bądź środek transportu, aby w jak największym stopniu ograniczyć koszty.


Materiał partnera zewnętrznego