Jeżeli marzycie o wakacjach jak ze snu, Gracja może stać się waszym numerem jeden. Polecamy wam dzisiaj przepiękną wyspę Kos. Wschodnia część Morza Egejskiego zagwarantuje wam nie tylko cudowną pogodę i rozgrzany słońcem piasek, ale również moc atrakcji. Oto kilka naszych propozycji!

Wyspa Kos, czyli całe morze atrakcji

Przepiękna, grecka wyspa Kos to wielkie centrum historii, kultury i zabytków. To właśnie tutaj, w ok. 460 r. p.n.e. urodził się Hipokrates! Z resztą, znajdziemy tu jego ślady, bo w centrum miasta wciąż rośnie „Drzewo Hipokratesa”, pod którym słynny ojciec medycyny miał wygłaszać swoje teorie. Możemy także wybrać się do Międzynarodowego Instytutu oraz Muzeum Hipokratesa.

To oczywiście zaledwie ułamek atrakcji, jakie oferuje malownicza wyspa Kos. Miłośnicy pięknych zabytków i architektury będą pod wrażeniem Świątyni Afrodyty oraz Meczetu Hassana Paszy. Na wyspie znajdziemy również świątynie Herkulesa i Dionizosa. Każdy z tych zabytków to prawdziwa perła i idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Plaże jak ze snu

Jeżeli kochacie oszałamiające plaże – znaleźliście się w raju! Na Kos nie brakuje szerokich, piaszczystych i kolorowych plaż, które zajmują ponad 70% całego wybrzeża. Choć to niewielka wyspa, bo jej linia brzegowa wynosi zaledwie 112 km, to życie tętni tu dwadzieścia cztery godziny na dobę. Liczne hotele, kawiarnie, restauracje zapewnią rozrywkę i relaks.

Co możemy wam szczególnie polecić, jeżeli mówimy o plażach? Wybierzcie się koniecznie na Therma, nietypową plażę z gorącymi źródłami. Naturalne Spa was zaskoczy! Spodoba wam się również nowoczesna Lambi Beach, rozciągająca się od basenu portowego oraz Kardamena Beach, położona w pobliżu wioski rybackiej Kardamena.

Relaks na wyspie Kos

Jak można się relaksować na wyspie Kos? Oprócz plażowania i zwiedzania zabytków warto wybrać się na wycieczkę rowerową, wynająć samochód lub zaszaleć na skuterze. Cena wynajmu, możliwa do negocjacji, waha się od 40 do 80 EUR za dzień. Jeżeli chcecie nieco zaoszczędzić, można poruszać się komunikacją miejską. Oprócz tego, wyspa Kos to idealne miejsce dla wielbicieli windsurfingu i sportów wodnych. W zatoce Kamari będziecie mogli spróbować swoich sił na przykład w jeździe na nartach wodnych.

Port na wyspie Kos
Latem będzie was tu chłodził przyjemny wiatr meltemi, sprzyjający surferom. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybierzcie się na wyspę Kos!

Sezon na wyspie Kos trwa od maja aż do końca października. Latem będzie was tu chłodził przyjemny wiatr meltemi, sprzyjający surferom. Do tego czeka na was smaczne jedzenie, rozrywka, piękne zabytki, ale przede wszystkim: brak tłumów! Wyspa Kos nie jest zatłoczona i głośna. Można na niej wypocząć, a z podróży przywieźć piękne pamiątki w postaci wyrobów tkackich, ceramiki i biżuterii. Od lipca do sierpnia odbywa się tu również Festiwal Hipokratesa, w trakcie którego możecie liczyć na koncerty, imprezy, przedstawienia teatralne i mnóstwo innych atrakcji. Polecamy także Festiwal Miodu, który odbywa się co roku, dwudziestego czwartego sierpnia. Lokalne wyroby podbiją wasze podniebienia. A wakacje na wyspie Kos będą niezapomnianym czasem – to możemy zagwarantować!


Materiał partnera zewnętrznego