Chorwacja to jedno z najbardziej popularnych i lubianych miejsc na letni urlop wczasowiczów z całego świata, ale chorwackie wybrzeże warto odwiedzić również zimą. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą połączyć wypoczynek ze spokojnym zwiedzaniem, bez pośpiechu i tłoku.

Urlop w Chorwacji zimą to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić na podróży. Loty w chłodniejsze miesiące są znacznie tańsze niż w sezonie letnim. Dogodnych połączeń lotniczych z Polski do Chorwacji można szukać w internecie, w wyszukiwarkach lotów, np. na stronie: https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Chorwacja-HR/. Loty odbywają się m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Spokojny wypoczynek w Chorwacji

Chorwacja to typowo letni kurort, dlatego zimą można tam liczyć na spokojny wypoczynek. W chłodniejsze miesiące na terenie Chorwacji przebywa znacznie mniej turystów niż w te najbardziej gorące, tj. od czerwca do sierpnia. Zimą można również liczyć nie tylko na niższe ceny biletów samolotowych, ale również hoteli i pensjonatów. Co więcej, Chorwacja zimą daje niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić największe atrakcje państwa bez długich kolejek i tłoku. Do takich należą, między innymi, Dubrownik – nazywany perłą Adriatyku, Split, Makarska, jeziora Plitwickie z przepięknymi wodospadami, Królowa Chorwackich Wysp, czyli Hvar, urokliwe Rovinj czy malownicza wyspa Korčula.

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych są również chorwackie plaże. Co prawda w sezonie zimowym temperatura wody nie sprzyja kąpielom, jednak ciepły klimat sprawia, że spacery brzegiem morza należą do wyjątkowo przyjemnych. Plaże o tej porze roku nie są już tak zatłoczone, jak latem, a widoki zapierają dech w piersiach, niezależnie od miesiąca, w którym się je podziwia.

Narty w Chorwacji

Chorwacja to również miejsce, gdzie można oddać się białemu szaleństwu i pojeździć na nartach lub snowboardzie. Jednym z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich jest szczyt Sljeme, usytuowany w północnej części malowniczych góry Medvednica, i znajdujące się w pobliżu liczne schroniska. Stoki znajdujące się w tej okolicy dostosowane są praktycznie do każdego poziomu zaawansowania, dlatego też doskonała zabawa czeka tam zarówno doświadczonych narciarzy, jak i osób dopiero początkujących.

Gorące źródła w Chorwacji

Chorwacja słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale również gorących źródeł, na których bazie funkcjonuje wiele luksusowych ośrodków Spa & Wellness. Z dobrodziejstw chorwackich termalnych źródeł można skorzystać w urokliwej miejscowości Opatija czy równie przyjaznej turystom Zagorje, gdzie znajdują się Termy Tuhelj. W kompleksie znajduje się nie tylko nowoczesny park wodny, ale również komfortowy hotel oferujący usługi na najwyższym poziomie. To idealne miejsce dla całej rodziny, gdzie można odpocząć po aktywnie spędzonym dniu, np. na zwiedzaniu urokliwych miejscowości czy zabawie w jednym z lokalnych ośrodków narciarskich. Obiekt oferuje różnego rodzaju baseny, saunę, a także możliwość korzystania z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych.


Materiał partnera zewnętrznego