Strona główna Lifestyle Podróże Urlop nad Bałtykiem jesienią? Sprawdź, dlaczego warto!

Urlop nad Bałtykiem jesienią? Sprawdź, dlaczego warto!

68
0
urlop nad bałtykiem
Warto pamiętać, że infrastruktura nad Bałtykiem jest przygotowana na przybycie turystów przez cały rok | fot.: materiał partnera

Nadbałtyckie miejscowości kojarzą się przede wszystkim z letnim urlopem i wypoczynkiem na plaży. Znacznie mniej turystów decyduje się wybrać nad polskie morze jesienią lub zimą. Jednak zdaniem wielu właśnie w tych porach roku Bałtyk jest najpiękniejszy, a pobyt na wybrzeżu w tym czasie ma wiele innych zalet. Jedną z ciekawszych destynacji stanowi Ustronie Morskie. Wystarczy znaleźć przytulny i zlokalizowany blisko plaży, ogrzewany domek nad morzem. Poznaj powody, dla których warto odwiedzić wybrzeże i Ustronie Morskie w chłodniejszych porach roku!

Brak tłumów

Do letniego pobytu nad Bałtykiem wielu potencjalnych gości zniechęca tłum turystów. Rzeczywiście, większość nadmorskich miejscowości w trakcie wakacji przyciąga urlopowiczów do tego stopnia, że trudno znaleźć wolny ośrodek wypoczynkowy. Ustronie Morskie nie stanowi pod tym względem wyjątku. Jesienią ten problem nie istnieje. Długie spacery po plaży w akompaniamencie szumu morza odbywają się w niemal prywatnej atmosferze!

Domek nad morzem – wynajem domków premium

Warto pamiętać, że infrastruktura nad Bałtykiem jest przygotowana na przybycie turystów przez cały rok. Dziś nietrudno znaleźć ogrzewany domek nad morzem. Wynajem domku premium wyposażonego w ogrzewanie, komfortowe miejsce do spania, aneks kuchenny i własną łazienkę sprawia, że można poczuć się jak w luksusowym hotelu.

Jesienna rekreacja

Bałtyk jesienią, a nawet zimą stanowi wspaniałe miejsce do rekreacji. Wystarczy znaleźć odpowiedni ośrodek wypoczynkowy. Ustronie Morskie ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. W grę oprócz długich spacerów po plaży wchodzą między innymi wycieczki rowerowe czy nordic walking. Jeśli na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów, nie trzeba zabierać własnego sprzętu.

Czyste powietrze

Polskie wybrzeże wyróżnia się na tle reszty kraju lepszą jakością powietrza, co można szczególnie odczuć jesienią i zimą, kiedy trwa sezon grzewczy. Trudno o lepszy sposób na ucieczkę od nieprzyjemnego i groźnego dla zdrowia smogu niż ogrzewany domek nad morzem. Wynajem domku i nawet tygodniowy pobyt to okazja, by odetchnąć pełną piersią. W dodatku jesienią i zimą nad morzem wydziela się największa ilość jakże pożytecznego dla zdrowia jodu.

Lokalne atrakcje bez kolejek

Pobyt nad Bałtykiem nie ogranicza się wyłącznie do rekreacji związanej z bliskością morza. W wielu turystycznych miejscowościach nie brakuje dodatkowych atrakcji, o ile wybierzesz odpowiednio zlokalizowany ośrodek wypoczynkowy. Ustronie Morskie to miejsce, w którym można poznać między innymi bardzo interesujące Skansen Chleba, kompleks ogrodów pokazowych Hortulus, pięknych również jesienią. Dobrym pomysłem jest również wybranie się na grzybobranie do tutejszych lasów. A to wszystko bez kolejek i tłumów!

Jeśli szukasz idealnego miejsca do wypoczynku jesienią, poznaj ośrodek wypoczynkowy Ustronie Park zlokalizowany w Ustroniu Morskim. Na miejscu czekają na ciebie nowe, doskonale wyposażone i ogrzewane domki premium z aneksem kuchennym, własną łazienką i przestronnym tarasem. W pobliżu nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Poznaj zalety polskiego morza jesienią!

Materiał partnera