Zwrot pieniędzy za skradzioną walizkę, pomoc tłumacza lub prawnika, naprawa auta, które zepsuło się podczas podróży – to tylko kilka przykładowych korzyści, które możesz zyskać, ubezpieczając się przed wyjazdem na wczasy. Czy wiesz, że sam możesz skomponować swoje ubezpieczenie turystyczne tak, aby odpowiadało Twoim potrzebom?

Jakie ubezpieczenie turystyczne powinieneś wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne to dodatkowa polisa, która uchroni Cię przed nieplanowanymi wydatkami podczas zagranicznych podróży. Przed wyjazdem powinieneś zastanowić się, najlepiej wspólnie z doradcą, jakiej dokładnie polisy potrzebujesz. To, na jaką kwotę się ubezpieczysz i ile pieniędzy wypłaci Ci ubezpieczyciel w razie szkody, zależy od tego, dokąd jedziesz i jak chcesz spędzić urlop. Podstawą jest ubezpieczenie w razie choroby lub wypadku. Jeśli jesteś przewlekle chory, powinieneś wybrać również opcję zabezpieczenia na wypadek zaostrzenia objawów w czasie podróży.

Suma ubezpieczenia zależy od tego, dokąd się wybierasz, bo koszty leczenia w różnych miejscach na świecie różnią się. Powinieneś wybrać ubezpieczenie, które obejmuje także transport medyczny do Polski, bo jego koszt jest naprawdę duży. A co po powrocie? Twój ubezpieczyciel powinien być przygotowany na wypłatę dodatkowych pieniędzy w razie trwałego inwalidztwa.

OC w życiu prywatnym – na wszelki wypadek

OC na wyjazd za granicę obowiązkowo kup wtedy, gdy wyjeżdżasz z myślą o uprawianiu sportu. Chodzi nie tylko o narty, które są klasycznym przykładem. Niechcący możesz wyrządzić szkodę nawet podczas powolnej jazdy na rowerze po deptaku. Polisa OC pokryje zobowiązania, które powstały w wyniku spowodowanej przez Ciebie szkody, nawet do 100 tysięcy złotych.

Jakie opcje ubezpieczenia przydadzą Ci się na wyjeździe?

Nie ma znaczenia, czy lecisz w podróż poślubną do Paryża, czy wysiadasz na zatłoczonym, azjatyckim dworcu. Twoja torba lub walizka może nagle zniknąć. Dobrze, jeśli masz ubezpieczenie, które zapewni Ci pieniądze za utracony bagaż i pozwoli kupić na miejscu potrzebne rzeczy.

Może zdarzyć się, że bezpośrednio przed wyjazdem lub w trakcie urlopu będziesz musiał nagle wracać do domu. Na taką ewentualność też dobrze jest się ubezpieczyć. Jeśli natomiast jedziesz na urlop samochodem, powinieneś mieć ubezpieczenie, które, w razie potrzeby, zapewni Ci pomoc mechanika na miejscu lub transport auta do najbliższego warsztatu.

Wakacje to czas relaksu. Z dobrze dobranym ubezpieczeniem turystycznym masz pewność, że dostaniesz pieniądze i praktyczną pomoc w razie przykrego zdarzenia, bez względu na to, gdzie jesteś.


Materiał partnera zewnętrznego