Strona główna Lifestyle Podróże Trzy rzeczy, które musisz zrobić w Tajlandii

Trzy rzeczy, które musisz zrobić w Tajlandii

245
0
Tajlandia lazurowa woda
Oblane lazurową wodą i porośnięte bujną roślinnością białe piaski tworzą zjawiskowy krajobraz, który bez wątpienia jest największym skarbem „rajskiej perły Azji” | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tajlandia to wśród podróżnych z Polski jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Zachwyca pięknymi krajobrazami i wspaniałą kulturą. Oto trzy rzeczy, które musisz zrobić podczas wakacji w Tajlandii, by w pełni je wykorzystać.

Odpocznij na plaży

Urlop w Tajlandii to przede wszystkim wypoczynek na tamtejszych niebiańskich, piaszczystych plażach. Oblane lazurową wodą i porośnięte bujną roślinnością białe piaski tworzą zjawiskowy krajobraz, który bez wątpienia jest największym skarbem „rajskiej perły Azji”, jak nazywana jest Tajlandia. Bardzo często znajduje się na nich wiele atrakcji turystycznych, barów i mini spa, w których można doznać wyjątkowo relaksującego tajskiego masażu. Podczas wakacji odwiedź prowincję Krabi lub Phuket, które słyną z jednych z najpiękniejszych plaż w tej części globu, które nierzadko zachowały swój pierwotny, dziki charakter – tak jakby nigdy nie zostały dotknięte ludzką ręką. Są one nie tylko idealnym miejscem do kąpieli słonecznych i słodkiego leniuchowania na piasku, ale i uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie, surfing czy żeglarstwo.

Pogłaszcz słonia

W Tajlandii możesz mieć okazję spotkać… słonia! Mało tego. Nie tylko spotkać, ale i pogłaskać! Na terenie kraju znajduje się bowiem kilka otwartych dla zwiedzających sanktuariów, gdzie przebywają chore, uratowane z interwencji lub porzucone przez matki zwierzęta. Najpopularniejsze z nich znajdziesz w Phuket, Chiang Mai, Kanchanaburi i w okolicach miasta Pattaya. Każdy odwiedzający może nie tylko podziwiać tam te wspaniałe i potężne ssaki, ale nakarmić je, pogłaskać lub nawet zażyć z nimi błotnej kąpieli. Słonie zaś bardzo chętnie wchodzą w interakcje z ludźmi i nie są dla nich niebezpieczne, dlatego wizyta w sanktuarium to nie tylko ciekawa rozrywka, ale i ogromne, niezapomniane przeżycie. Warto jednak wybierać tylko sprawdzone miejsca, gdzie zwierzęta objęte są specjalną troską i opieką, a nie są jedynie atrakcją turystyczną i stanowią dla swoich właścicieli łatwy sposób na zarobek.

Spróbuj tajskiej kuchni

Wizyta w Tajlandii to także gratka dla miłośników kuchni świata. Smaki Tajlandii to bowiem połączenie tradycji z wpływami sztuki kulinarnej innych krajów azjatyckich, takich jak Wietnam, Chiny czy Indie. Jest to kuchnia bogata w smaki, zapachy, kolory, przyprawy i składniki, a wszystkie dania są niezwykle różnorodne i często bardzo zaskakujące. Będąc w Tajlandii, warto spróbować przede wszystkim tradycyjnego dania o nazwie Pad Thai. Jest to smażony makaron z warzywami z dodatkiem mięsa, krewetek lub tofu. Całość doprawiona jest mnogością rozmaitych przypraw takich jak kaffir, imbir, sos sojowy i limonka, co tworzy unikatowe połączenie smakowe. Na deser zasmakuj natomiast tajskiego przysmaku Khao Niaw Ma Muang, będący połączeniem słodkiego ryżu z sosem z mango. Palce lizać!


Redakcja