Z roku na rok Tajlandia staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróży wakacyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to bowiem kraj który zachwyca na każdym kroku. Malownicze plaże, buddyjskie świątynie, bogata historia, wieloletnie tradycje i egzotyczna kuchnia – to miejsce po prostu trzeba odwiedzić. Tajlandia z jednej strony tętni życiem i nowoczesnością, a z drugiej zachwyca spokojem i przybliża do natury. Dlaczego warto odwiedzić ten egzotyczny kraj?

Tanio i bezpiecznie

Ceny w Tajlandii są niskie. Możemy sobie pozwolić na wiele więcej niż na wakacjach w Europie. Noclegi zaczynają się już od 30 złotych, również jedzenie jest bardzo tanie, za jedzenie w restauracji zapłacimy ułamek tego co w Hiszpanii czy Portugalii. Jedyne koszty z jakimi musimy się liczyć to przelot oraz szczepienia

Tajlandczycy są dla turystów bardzo przyjaźnie nastawieni, często oferują pomoc czy darmowy poczęstunek. Oczywiście sporadycznie zdarzają się oszustwa czy kradzieże. Powinniśmy być więc czujni i ostrożni, szczególnie w miejscach zatłoczonych czy też korzystając z taksówek. Tajlandia jest też stosunkowo bezpieczna, jeśli chodzi o choroby tropikalne jak na przykład malaria, jeśli jesteśmy zaszczepieni, nie mamy się czego obawiać.

Tajska kuchnia

Jedzenie w Tajlandii jest bardzo aromatyczne. Tajowie do wszystkiego dodają papryczkę chilli, jeśli jesteś miłośnikiem pikantnych potraw, będziesz zachwycony. Smaki są bardzo różnorodne, od słodkich potraw przyrządzonych na bazie mleka kokosowego po bardzo wyraziste i nietypowe dania z lokalnych warzyw i owoców. Bardzo popularne są owoce morza, ryby oraz dania wegetariańskie. Odważni mogą popróbować bardziej ekstremalnych dań jak smażone skorpiony czy pająki w tempurze. Kuchnia tajska nie jest nudna i jest to niewątpliwie duża atrakcja tego kraju.

kuchnia tajska
Jedzenie w Tajlandii jest bardzo aromatyczne. Tajowie do wszystkiego dodają papryczkę chilli, jeśli jesteś miłośnikiem pikantnych potraw, będziesz zachwycony | fot.: Fotolia

Natura która zachwyca

Ponad 2500 km wybrzeża jakie posiada Tajlandia, może zachwycić. Piękne malownicze zatoki, dzikie plaże, błękitna woda, to raj dla turystów spragnionych odpoczynku. Miejsce to sprzyja także nurkowaniu, można tu podziwiać prawdziwie egzotyczną faunę i florę. Tajlandia to kraj, który ma wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody – wodospady, lasy czy skaliste góry, to wszystko otoczone wielkim błękitem wprost zachwyca. Liczne parki narodowe oferują możliwość podglądnięcia zwierząt w ich naturalnym środowisku – słonie, tygrysy, małpy – tego nie da się zobaczyć gdzieś indziej.

Kraj kontrastów

Z jednej strony buddyjskie świątynie i mnisi, miasto tradycji i kultury, z drugiej zaś Bangkok – miasto, które nigdy nie zasypia. Zaduma i atmosfera jaka towarzyszy świątyniom i pałacom, mocno kontrastuje z licznymi galeriami, tętniącymi życiem klubami czy ekskluzywnymi hotelami. Zwiedzanie tak różnorodnego i bogatego kulturowo miejsca, jest bardzo ciekawym doświadczeniem.

Bangkok
Bangkok, miasto, które nigdy nie zasypia | fot.: Fotolia

Tajlandia jest idealnym miejscem dla turystów. Nie ma tu problemu z dogadaniem się po angielsku czy z załatwieniem noclegu. Niskie ceny pozwalają na korzystanie z uroków tego egzotycznego kraju. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

SLE