Bieszczady stają się coraz bardziej popularnym pod względem turystycznym zakątkiem Polski. Każdego roku odnotowuje się kolejne rekordy, biorąc pod uwagę przybyłych właśnie tutaj turystów chętnych korzystania z uroków niczym nieskażonej natury. Co robić w Bieszczadach oprócz przemierzania kolejnych szlaków i podziwiania wprost majestatycznych krajobrazów? Ten region naszego kraju oferuje znacznie więcej. Poznaj pomysły na spędzanie czasu w Bieszczadach i zaplanuj urlop w pobliżu pasma Karpat.

Bieszczadzkie, miejskie atrakcje

Bieszczady stwarzają wprost idealne warunki do wypoczynku o każdej porze roku. Latem zachwycają zielonymi krajobrazami i świetną infrastrukturą górską, ale przy tym nietkniętą naturą, zimą oferują zaś moc atrakcji na śniegu. To tutaj znajdziesz liczne stoki narciarskie i górki saneczkowe dla najmłodszych turystów.

Warto jednak wskazać, że Bieszczady są świetnym kierunkiem nie tylko dla tych, którzy szukają błogiego odprężenia na łonie natury. Z powodzeniem w te strony mogą wybrać się również osoby żądne miejskich uciech. Galerie lokalnej sztuki, muzea z cyklicznymi wystawami, spacerowe promenady i najlepsze restauracje z regionalną kuchnią. Tutaj nie da się nudzić, uwzględniając zarówno tych najmłodszych turystów, jak i dorosłych.

Wypoczynek na łonie natury

Nie da się jednak ukryć, że w Bieszczady najchętniej przybywają ci, którzy mają dosyć miejskiej cywilizacji i wiecznego pośpiechu. Właśnie tutaj odnajdują błogą ciszę i spokój, co nie oznacza, że na łonie natury trzeba się nudzić. Zamiast wybierać te najbardziej popularne szlaki, można udać się nieodkrytymi przez innych ścieżkami. Możesz mieć pewność, że taki spacer pozwoli Ci obcować z nieskażoną przyrodą. Zobaczysz niesamowite krajobrazy, będziesz podziwiać piękną roślinność, przekonasz się, w jak doskonałych warunkach  jest tu uprawiana ekologiczna pszenica, z której produkowana jest polska wódka. Koniecznie zabierz ze sobą lornetkę, aby podziwiać dziko żyjącą tu zwierzynę, w tym chronione, rzadkie gatunki ptactwa.

Nietuzinkowe atrakcje w bieszczadzkim klimacie

Bieszczady dają ogrom możliwości na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Są wręcz miejscem idealnym, aby znaleźć tu spokój i kojące odprężenie, nawet podczas uprawiania aktywności fizycznej. Weź udział w wycieczce konnej po bieszczadzkich połoninach, zapisz się na warsztaty jogi bądź sesje medytacji. W tak dzikich i naturalnych warunkach jeszcze lepiej odkryjesz siebie i uspokoisz nerwy.

Wieczorem spędzaj czas z bliskimi. Zorganizuj ognisko z pieczeniem kiełbasek i pysznymi koktajlami na bazie polskiej wódki z Bieszczad. Właśnie tutaj tradycją stało się już wspólne biesiadowanie przy ogniu wraz z główną atrakcją, czyli śpiewaniem harcerskich piosenek. Warto dodać, że przez lata powstało mnóstwo piosenek o Bieszczadach.

Wystarczy weekend, aby odetchnąć w tym zakątku naszego kraju. Jeśli raz zawitasz do Bieszczad, na pewno wrócisz tu na dłuższy urlop.

Materiał partnera