Strona główna Lifestyle Podróże Planujemy wakacje – krok po kroku

Planujemy wakacje – krok po kroku

343
0
Kąpiel w oceanie
Jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy, większość Polaków korzysta z oferty wycieczek zorganizowanych, oferowanych przez biura podróży. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aby wakacyjny wyjazd był udany i dostarczył nam sporo radości, warto zaplanować go w najdrobniejszych szczegółach. Począwszy od określenia terminu urlopu i budżetu, jakim dysponujemy, aż po transport, noclegi, ubezpieczenia i pozostałe aspekty związane z organizacją urlopu. Jeśli nie wybierasz się na wakacje z biurem podróży, sprawdź jak zaplanować urlop na własną rękę.

Wczasy z biurem podróży – żadnych zmartwień

Jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy, większość Polaków korzysta z oferty wycieczek zorganizowanych, oferowanych przez biura podróży. Plusem takiego rozwiązania jet kompleksowa organizacja, dzięki czemu uczestnicy wakacji praktycznie o nic nie muszą się martwić. Większość wybiera wczasy all-inclusive, gdzie w cenie otrzymuje się także dostęp do hotelowego baru i poszczególnych atrakcji. Oferty zorganizowanych wyjazdów znajdziemy w biurach podróży, ale także na stronach zajmujących się porównywaniem i sprzedażą wycieczek, np. na http://dreamtours.pl/. To doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić, wybierając tanie wczasy last minute.

Wyjeżdżamy sami – o czym pamiętać?

Istnieje jednak spora grupa osób, dla których podróżowanie na własną rękę jest znacznie atrakcyjniejsze. Często tego typu wyjazdy są tańsze, jednak nie tylko cena skłania ludzi do indywidualnego podróżowania. Wiele osób ceni sobie niezależność i możliwość zwiedzania czy swobodnego przemieszczania się na własną rękę. W ten sposób można znacznie więcej zobaczyć i na własnej skórze doświadczyć danego kraju, jeszcze lepiej poznając jego kulturę.

Jednak indywidualny wyjazd, to także znacznie więcej obowiązków do zrealizowania. Przede wszystkim, należy pamiętać, by zaplanować termin wyjazdu i pogodzić go z urlopem w pracy. Jeśli podróżujemy samemu, będzie łatwiej, jeśli we dwoje – zwykle trzeba zaplanować termin odpowiednio wcześniej, by zsynchronizować urlopy.

Kolejnym krokiem organizacja transportu. W ostatnich latach poszczególni przewoźnicy otwierają coraz większą liczbę połączeń lotniczych, także do tych destynacji, które do tej pory cieszyły się mniejszą popularnością. Decydując się na lot samolotem, warto sprawdzić, czy nawet mimo połączenia z któregoś z polskich miast, taniej nie będzie wylecieć z Niemiec, nawet mimo kosztów dojazdu do Berlina czy Frankfurtu.

Ważnym elementem układanki jest również rezerwacja noclegu na miejscu. Tylko od nas zależy, czy wybierzemy nocleg w hotelu, rezerwując pokój na czas trwania całego pobytu, czy zabukujemy go wyłącznie na pierwszą noc po dotarciu na miejsce. Wiele osób właśnie tak podróżuje – szukając noclegu spontanicznie, gdyż nie wiedzą, w jakim mieście będą danego dnia. Jeśli jednak wolimy mieć wszystko zaplanowane, warto noclegi zarezerwować odpowiednio wcześniej.

Jadąc za granicę, należy pomyśleć również o ubezpieczeniach. Nigdy nie wiadomo, jakie przygody mogą spotkać nas podczas wakacji, dlatego warto się ubezpieczyć – czy to na wypadek kradzieży, kontuzji czy choroby.

Aby szybko i sprawnie spakować się na wakacje, warto wcześniej opracować listę niezbędnych rzeczy i konsekwentnie się jej trzymać. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zabraliśmy tylko to, co niezbędne, ale niczego nie przeoczyliśmy.


Materiał partnera zewnętrznego