Okres jesienno-zimowy to najlepszy czas na dalekie podróże dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku i tłumów. W tym czasie także ceny atrakcji turystycznych czy noclegów są znacznie niższe, aniżeli w miesiącach letnich. Wynika to z mniejszego zainteresowania, mały popyt zmusza więc niejako do obniżek cenowych. Jeżeli więc zależy nam na tanim wyjeździe, to warto postawić na miesiące od listopada do lutego. Co jeszcze możemy zrobić, aby nieco zaoszczędzić na urlopie?

Komunikacja miejska? Niekoniecznie!

Podczas planowania podróży, łatwo zauważyć, że największe wydatki to te, poniesione na komunikację. O ile koszt biletów lotniczych nie zawsze jest wysoki, o tyle pociągi czy autobusy kosztować mogą już znacznie więcej, szczególnie gdy płacimy za nie w obcej walucie. Jak rozwiązać problem tego typu? Po pierwsze, jeżeli mieszkamy daleko od lotniska, to najlepiej zdecydować się na dojazd własnym samochodem. Koszt biletu na pociąg w obie strony nie jest niski, a zachodzi jeszcze konieczność wynajmu taksówki z dworca, która dowiezie nas bezpośrednio na lotnisko. Co jednak zrobić z autem na czas naszej nieobecności? Najlepszym wyborem będzie strzeżony parking. Wiele najtańszych biletów znajdziemy z lotniska w Modlinie, dlatego przyjrzeliśmy się ofercie tamtejszego parkingu przy lotnisku. Orange Parking znajduje się on nieopodal lotniska Modlin (odległość to zaledwie 50 metrów). W cenie parkingu, otrzymujemy jednocześnie transport na lotnisko. Ochrona samochodu zostanie zagwarantowana przez całą dobę!

Zaoszczędź na lotach

Bilety lotnicze są obecnie bardzo łatwo dostępne. Wystarczy jedynie skorzystać z sieci, aby dokonać interesującej nas rezerwacji. Oczywiście, ceny mogą okazać się bardzo różnorodne w zależności od okresu, w którym decydujemy się na ich zakup. Z tego też względu najlepiej uzbroić się w cierpliwość. Ceny mogą zmieniać się z dnia na dzień, nie brakuje także interesujących okazji. Wystarczy sprawdzać je każdego dnia o różnych porach. Być może uda nam się upolować prawdziwą okazję. Rezerwacja biletów na kilka dni przed wylotem może przełożyć się na wzrost kosztów nawet o 2/3.

Aplikacje podróżnicze i kupony rabatowe

Korzystanie z wszelkiego rodzaju aplikacji czy rabatów, to kolejny ze sposób na poczynienie oszczędności. Dotyczyć mogą one wielu rzeczy, od noclegów w hotelach, po obiady w restauracjach czy zakupy w miejscowych sklepach spożywczych. Na duże obniżki liczyć mogą zwłaszcza studenci, wystarczy jedynie wyrobić Europejską Kartę Studenta, którą trzeba okazać m.in. w komunikacji miejskiej czy barze. Stołowanie się w lokalnych barach również będzie doskonałym pomysłem. W ten sposób poznamy smaki danego kraju, bądź miasta i jednocześnie zaoszczędzimy na drogich restauracjach. W wielu krajach, położonych zwłaszcza nad basenem Morza Śródziemnego, w określonych godzinach możemy zjeść taniej. Znana jest także opcja zapłać daną kwotę i zjedz ile chcesz.

Sposobów na tanie podróżowanie jest całe mnóstwo. Wystarczy postawić na dobrą organizację i wszystko zaplanować odpowiednio wcześniej!


Materiał partnera zewnętrznego