Ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów leczenia w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku w trakcie podróży. Mowa tu zarówno o wakacjach nad morzem, jak i aktywnym spędzaniu czasu na stokach. Ile kosztują takie polisy obowiązujące na terenie Polski?

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Koszt ubezpieczenia turystycznego na terenie Polski zależy od wielu czynników. Trzeba bowiem pamiętać, że w naszym kraju działają różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Każde z nich oferuje zupełnie inne ceny świadczonych usług. Niekiedy różnią się one od siebie nawet o kilkaset procent.

Zazwyczaj cena ubezpieczenia turystycznego jest jednak dość niewielka. Najtańsze polisy kosztują nawet kilka złotych za dzień. Tygodniowy wyjazd wiąże się więc z kosztem, który często nie przekroczy nawet 50 zł. Z tego powodu wykupienie takiej polisy to bardzo dobry pomysł. W ten sposób można uniknąć konieczności pokrywania kosztów transportu, ratownictwa i leczenia, które niekiedy potrafią wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ubezpieczenia o różnym zakresie

Na cenę ubezpieczenia turystycznego wpływa również zakres ochrony. Polisy, które pozwalają na pokrycie większości kosztów związanych z leczeniem, zazwyczaj są droższe niż te o ograniczonym zakresie. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują takie produkty w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym. Zwykle różnica cen pomiędzy poszczególnymi wersjami jest dość niewielka, dlatego dobrym pomysłem okazuje się postawienie na pakiet o szerszym zakresie obowiązywania, który pozwoli na pokrycie nawet bardzo kosztownego leczenia.

Niektóre ubezpieczenia turystyczne mają bardzo szeroki zakres, pozwalający na objęcie ochroną nie tylko zdrowia i życia. Do takich polis można dokupić rozszerzenie działające w razie zgubienia, kradzieży lub zniszczenia bagażu. Istnieją też specjalne produkty obowiązujące w przypadku sprzętu sportowego czy elektronicznego. Powszechnie towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają również na wypłacenie odszkodowania w sytuacji, gdy lot opóźni się o kilka godzin.

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając odpowiednią polisę, warto skupić się przede wszystkim na własnych potrzebach. Jeśli nie planujesz uprawiać ekstremalnych sportów, nie ma konieczności stawiania na dodatki dla osób aktywnych. Warto dopasować zakres obowiązywania polisy do ceny w taki sposób, by stosunek tych czynników był korzystny.

Ubezpieczenie turystyczne w dobrej cenie kupisz na Rankomat. To porównywarka internetowa, która pozwala na błyskawiczne porównanie dostępnych propozycji. Zbiera ona najważniejsze informacje dotyczące ceny, zakresu obowiązywania oraz możliwości dokupienia dodatkowej ochrony. W ten sposób nie trzeba odwiedzać poszczególnych stron internetowych towarzystw ubezpieczeniowych, by wybrać produkt najlepszy w Twoim przypadku. To także doskonała opcja w sytuacji, gdy preferujesz kupowanie ubezpieczeń przez internet. Na rankomat.pl można bowiem nabyć polisę online, w zaledwie kilka minut.

Materiał partnera