Zima to ulubiony czas dla miłośników zimowych sportów – jazdy na nartach czy snowboardzie. Oprócz specjalnego sprzętu, czyli nart i deski, warto również zadbać o odpowiednią ochronę oczu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że jazda na stoku bez ochrony oczu może być bardzo niebezpieczna! Sprawdź dlaczego warto zainwestować w porządne gogle, a także jaki model warto wybrać.

Po co ta inwestycja?

Zazwyczaj myślimy, że dodatkowy sprzęt to tylko strata pieniędzy i niewłaściwa inwestycja. W tym przypadku akurat jest to błędne myślenie. Gogle są tak samo ważne jak odpowiednio dobrany sprzęt, a także ubranie, które ma chronić nasze ciało przed wychłodzeniem. Mają również zadanie ochronne, bowiem chronią nasze oczy.

Jazda na stoku czasami może być niebezpieczna, nawet jeśli staramy się zachować odpowiednie bezpieczeństwo. Jak wiadomo, jest na nim kilkadziesiąt, a nawet kilkaset innych uczestników jeżdżących tak jak my. O ile my możemy wziąć odpowiedzialność za swoją jazdę, o tyle nigdy nie możemy przewidzieć tego, co może nas spotkać podczas zjazdu i czy ktoś przypadkiem nas nie zahaczy. Na stoku są gałęzie, a także ostre kijki, które mogą spowodować uszkodzenia naszych oczu. Gogle to oczywiście również ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Nie możemy zapominać o oślepiającym słońcu, silnym wietrze czy zawieruchach śnieżnych.

Jak dobrze dobrać gogle?

Tylko dobrze dobrany rozmiar gogli może zapewnić odpowiedni komfort podczas jazdy. Źle dobrany rozmiar, a przede wszystkim zbyt duży model będzie wymagać od nas nieustannego poprawiania. Warto również podkreślić, że źle dobrane gogle będą parować, co będzie wpływać na złą widoczność podczas jazdy.

Wybierz odpowiednią przepuszczalność światła

Decydując się na zakup gogli, warto pamiętać, że nie wszystkie modele są takie same i spełniają swą funkcję podczas jazdy. Producenci stawiają na różnorodne parametry, kolory szybek czy filtry UV. Na co więc warto zwrócić uwagę? Najlepsze gogle to takie, które mają przepuszczalność światła na poziomie od 18 do 43%. Gogle takie oznaczone są symbolem S2 i sprawdzą się najlepiej podczas pochmurnych dni. Jeśli słońce jest bardzo ostre, należy zaopatrzyć się w gogle o niższej przepuszczalności.

Sklep internetowy https://sklep-luz.pl ma swej ofercie gogle, które dodatkowo mają podwójną powłokę soczewek, a także filtr UV 400. Dzięki tej ochronie gogle zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem i oślepiającym słońcem. Ten model jest szczególnie polecany osobom, które cenią sobie wygodę, odpowiednią ochronę, a także wyjątkowy design.


Materiał partnera zewnętrznego