Najczęściej na letnie wyjazdy wybieramy piękne kurorty turystyczne. Do najbardziej znanych miejsc należy Saint Tropez na Lazurowym Wybrzeżu, grecka Riwiera Olimpijska, Riwiera Turecka, hiszpańska Costa Brava, Słoneczny Brzeg i Złote Piaski nad Morzem Czarnym i mnóstwo innych turystycznych miejscowości w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Portugalii etc. Jeśli jednak znudziło ci się leżenie na plaży i kąpiele w hotelowych basenach to mamy dla ciebie inną, o wiele ciekawszą propozycję. Tego lata poznaj najpiękniejsze miasta Europy.

Dla amatorów historii i sztuki

Jeśli interesujesz się historią to poświęć wakacje na zwiedzanie najpiękniejszych zabytków Europy. Obowiązkowymi pozycjami na mapie są takie miasta jak Rzym, Wenecja, Florencja, Mediolan, Ateny, Madryt, Barcelona, Londyn, Wiedeń, Praga, Paryż, Wilno, Lwów. Każde z nich ma swoją odrębną bogatą historię i całe mnóstwo wspaniałych zabytków. To też miasta, w których warto zwiedzać muzea i galerie sztuki. Aby dużo zwiedzić w krótkim czasie i przy niewielkich nakładach finansowych warto zapoznać się z ofertami biur podróży na wycieczki objazdowe. Takie wyjazdy są tanie, choć męczące. Ich niekwestionowaną zaletą jest jednak fakt, że możemy bardzo dużo zobaczyć nawet w kilka dni. Wycieczkom objazdowym towarzyszy też przewodnik, który wzbogaci wyjazd opowiadając liczne historie, ciekawostki i legendy.

Dla poszukiwaczy odmiennych kultur

Mając czas i odwagę możesz też wyruszyć w podróż po Europie autostopem. W czasie wyprawy zyskuje się możliwość wypróbowania swoich umiejętności językowych, a także zdolności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Ale największą wartością niesioną przez takie wyprawy jest fakt, że poznajemy miejsca i ludzi, do których nie dotarlibyśmy w standardowy sposób. Jeśli więc nie masz ochoty oglądać zabytków, które i tak możesz obejrzeć na zdjęciach, za to interesują cię różnice kulturowe, lubisz poznawać nowe smaki, zwiedzać nietypowe miejsca, to takie wakacje będą dla ciebie idealne. Dla bezpieczeństwa i lepszego samopoczucia najlepiej zabierz ze sobą osobę do towarzystwa.

Dla miłośników zabawy i muzyki

Najlepsze wakacje dla ciebie to ciągłe imprezowanie? Największe miasta Europy to również propozycja dla ciebie. Nocne życie Berlina, Frankfurtu, Dublina, Londynu, Manchesteru, Rotterdamu na pewno zrobi na tobie duże wrażenie. Planując wyjazd warto też uwzględnić trasy koncertowe ulubionych zespołów. Udział na wielkim koncercie jakie są organizowane w całej Europie będzie wspaniałym przeżyciem. Interesujące może też być udział w pokazach na Tygodniach Mody w Paryżu, Mediolanie czy w Londynie.

Niektóre biura podróży oferują wycieczki weekendowe do największych miast Europy. W cenie wycieczki jest przelot w obie strony i nocleg w hotelu w wybranym standardzie. Dzięki takiej możliwości można zwiedzać Europę nawet nie mając długiego urlopu, albo zawsze wtedy gdy chcemy oderwać się od codzienności i wyruszyć w nowe miejsce. Niech każdy wyjazd będzie niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju.


APA