Choć wiele osób uważa, że wakacje w okresie zimowym są mniej atrakcyjne niż letnie urlopy, to w rzeczywistości nie musi być to prawda. W rzeczywistości istnieją bowiem patenty na atrakcyjny odpoczynek w lutym. Jakie miejsca sprawdzą się szczególnie dobrze u wymagających konsumentów?

Wakacje w lutym – gdzie pojechać?

 Zima wielu osobom kojarzy się ze śniegiem oraz ponurą pogodą. Osoby uwielbiające lato i wysokie temperatury nie muszą jednak załamywać rąk, ponieważ istnieją upalne miejsca, w które można się udać, podczas gdy w Polsce panuje zima. Jednym z nich jest Egipt. Kraj ten zachwyca nie tylko pięknymi piramidami, ale również luksusowymi basenami, pustyniami oraz fenomenalną pogodą. Kapitalnie sprawdzi się u osób, które kochają opalać się w atrakcyjnych warunkach. Ludzie nie wyobrażający sobie wakacji bez słońca, wody oraz malowniczych krajobrazów powinny również zastanowić się nad wyjazdem na Cypr bądź Maltę. Państwa te są położone relatywnie niedaleko od Polski, a mimo to zachwycają licznymi walorami estetycznymi. Świetnie spiszą się one również u miłośników smacznej kuchni, gdyż kraje te, oprócz licznych atrakcji turystycznych, wyróżniają się także genialnie rozwiniętą gastronomią. 

 

Gdzie najlepiej poczują się miłośnicy śniegu?

 Miłośnicy śniegu w lutym powinni udać się na zachód lub południe Europy. Świetnym wyborem mogą być Włochy bądź Francja. Znajdują się tam zapierające dech w piersi szczyty górskie, a ponadto predyspozycje do rozwijania swoich narciarskich umiejętności stoją w przypadku tych państw na bardzo wysokim poziomie. Co więcej, mają one wiele zabytków i świetnie rozwiniętą infrastrukturę, dzięki czemu świetnie spiszą się u osób, które kochają zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Ludzie uwielbiający jazdę na nartach mogą zdecydować się również na wyjazd do Turcji. Kraj ten rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, w efekcie czego pobyt w nim powinien być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Urlop w Polsce – jakie miejsce będzie najlepsze?

 Jeżeli nie masz możliwości finansowych, aby wyjechać za granicę, to nie musisz załamywać rąk, ponieważ również w Polsce można przyjemnie spędzić czas. W lutym szczególnie warto zwiedzić miasta górskie. W tej roli kapitalnie spiszą się Ustroń, Wisła bądź Szczyrk, a miłośnicy dużych miast i pięknych gór mogą również zdecydować się na wyjazd do Zakopanego. Jeśli jednak nie jesteś fanem jazdy na nartach, to warto zdecydować się na zwiedzenie największych polskich miast. Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków są bowiem atrakcyjne nie tylko latem, ale również zimą. Decydując się na wyjazd w takie tereny, z pewnością nie będziesz narzekał na nudę. 

 Choć wiele osób uważa, że zimowe urlopy są nudne i nie można ich porównywać do letnich wakacji, to w rzeczywistości istnieje wiele ciekawych opcji na lutowy relaks w atrakcyjnych warunkach. Godne polecenia są zwłaszcza państwa afrykańskie oraz kraje z Europy Zachodniej. Osoby szukające tańszych alternatyw powinny natomiast zdecydować się na przejażdżkę po największych miastach w Polsce. 

DDO