Miłośnicy urokliwych zakątków, niekoniecznie zainteresowani wypoczynkiem lub zwiedzaniem zabytków w towarzystwie tłumu turystów, coraz częściej decydują się na wypoczynek jesienny. Kurorty oraz nieduże, urokliwe miejsca zachęcają do odwiedzenia ich jesienią, kiedy temperatura jest optymalna, a ilość opadów nie zwiększa się jeszcze w sporym stopniu. Wybierając wakacje jesienią, można skorzystać ze zniżek, oferowanych przez biura podróży, a co za tym idzie za cenę hotelu o niższym standardzie w szczycie sezonu, wybrać lepszej jakości noclegi we wrześniu lub w październiku.

Jesienny wypoczynek dla miłośników rodzimych zakątków

Gdzie wybrać się na urlop jesienią, aby nacieszyć się urokami złotej, polskiej jesieni? Osoby, ceniące aktywny wypoczynek, z pewnością docenią piękno Tatr, Bieszczad lub Beskidów. Górskie, jesienne wędrówki, podczas słonecznych, ciepłych dni, połączone z podziwianiem najpiękniejszych kolorów przyrody, to z pewnością czas, kiedy można zresetować organizm. Góry bywają jednak zdradliwe. Pogoda, zwłaszcza w okresie wcześnie zapadającego zmroku i możliwych opadów, bywa sporym utrudnieniem. Przed planowaniem jesiennego wypoczynku w górach, warto śledzić prognozę pogody. Wakacje nad morzem to doskonały pomysł jesienią. Bałtyk kusi cudownym, bogatym w jod mikroklimatem, doskonałej jakości bazą noclegową, licznymi obiektami, które można zwiedzać. Podczas miesięcy jesiennych, turystów będzie zdecydowanie mniej, nie będą naliczane dodatkowe opłaty „sezonowe”. Pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna, jednak o każdej porze roku występuje ryzyko jej zawirowań. Odpowiedni strój i obuwie będą odpowiednim zabezpieczeniem przed ewentualnymi kaprysami aury.

Zagraniczny, jesienny wypoczynek?

Kurorty, oblegane latem, kuszą turystów atrakcyjnymi cenami oraz spokojem, jaki panuje w nich po najgorętszych, letnich miesiącach. Gdy w Polsce temperatura często osiąga maksymalnie 15ºC, kraje południowe mogą pochwalić się wartościami powyżej dwudziestej lub nawet dwudziestej piątej kreski na termometrze. Osoby, których pasją jest zwiedzanie urokliwych zakątków doskonale odnajdą się w urokliwych miasteczkach południowej Hiszpanii, malowniczych uliczkach i słynnych kanałach włoskiej Wenecji. Temperatura powietrza oscyluje w granicach dwudziestu pięciu stopni, a deszczowe dni są rzadkością. Turcja, Egipt to miejsca, kuszące amatorów kąpieli słonecznych, pięknych, piaszczystych plaż oraz wysokich temperatur nawet w końcówce października. Egipska rafa koralowa zachęca amatorów nurkowania, tureckie plaże, oznaczone w większości niebieską flagą oznaczają czystość i bezpieczeństwo. Temperatura powietrza najczęściej wynosi 27ºC. Maroko stanie się rajem dla poszukiwaczy wielokulturowości, greckie wyspy będą doskonałym miejscem wyciszenia. W okresie jesiennym warto odwiedzić Malediwy, które nie będą w tym czasie licznie odwiedzane, a pora deszczowa zacznie się w listopadzie i grudniu.

Wakacje jesienią? Zdecydowanie tak!

Upalna pogoda nie będzie dotyczyła jesienią większości popularnych miejsc wyjazdów, jednak aktywny wypoczynek w takiej aurze będzie zdecydowanie udany. Osoby, wybierające wakacje we wrześniu lub w październiku z pewnością docenią niewielką liczbę turystów i związane z tym udogodnienia. Wypoczynek to pozbycie się stresu, zmęczenia oraz nabranie energii na kolejne, codzienne zadania. Wakacje w spokojnym miejscu, zagwarantują możliwość relaksującego wypoczynku.

BWI