Strona główna Lifestyle Podróże Aplikacje, które musisz mieć na telefonie podczas podróży

Aplikacje, które musisz mieć na telefonie podczas podróży

209
0
Smartfon w podróży
Dzięki aplikacjom przeliczanie walut, odnajdywanie prawidłowej drogi czy noclegu będzie o niebo łatwiejsze. | fot.: materiał partnera zewnetrznego

Dużo jeździsz samochodem? A może wybierasz komunikację publiczną? Być może są to wycieczki z rodziną, może sprawy służbowe, codzienne dojazdy do ważnych miejsc. Poznaj trzy aplikacje, które pomogą ci w podróży – szczególnie, gdy będziesz sam i nie będziesz miał swojego prywatnego nawigatora. Wiadomo, że do celu chcemy dojechać szybko i bezpiecznie. Wielu z nas ma nawigację GPS, jednak części wystarczy wyłącznie telefon. Sprawdź, co warto zainstalować u siebie w smartfonie!

Nawigowanie i bukowanie

Na polskim rynku dopiero co się pojawił, a już wzbudza duże zainteresowanie. Mowa o Wirtualnym Asystencie od Google, którego może mieć każdy z nas. Jest to aplikacja, która pomaga w naprawdę wielu sytuacjach. Wypowiadając słowa OK Google oraz dołączając konkretną komendę (np. nawiguj do najbliższej stacji benzynowej) nasz telefon szybko wyszuka poszukiwaną przez nas frazę oraz nas do niej pokieruje. Oczywiście asystent korzysta z Map Gogle, gdzie na bieżąco dowiemy się gdzie są korki czy wypadki.

Rzecz jasna na początku trzeba nauczyć się odpowiedniego formułowania komend. Jest to dobry pomysł kiedy jedziemy sami – nie musimy brać telefonu do ręki, po prostu komunikujemy się głosem. Przyda się także osobom, które potrzebują szybko wyszukać lot, autobus, czy są w nieznanym mieście i nie wiedzą jak dojechać do celu. Dzięki temu, że na początku instalacji telefon zapamiętuje w jaki sposób wypowiadamy OK Google, możemy korzystać z niego na naszym aparacie wyłącznie my.

Oprócz nawigacji, warto mieć u siebie aplikacje związane z rezerwacją noclegów. Szczególnie gdy jesteśmy na objazdówce może się nagle okazać, że robimy spontaniczny nocleg. Żeby nie musieć jeździć z miejsca na miejsce, możemy skorzystać z aplikacji Booking.com bądź Airnbnb. Ta pierwsza to popularne hotele i apartamenty. Na Airbnb natomiast wynajmujemy nocleg bezpośrednio u osób prywatnych, którzy udostępniają swoje mieszkania w nieco niższych cenach.

Inne przydatne aplikacje

Oczywiście przyda się nam Google Tłumacz gdy wybieramy się do miejsca, gdzie nie czujemy się zbyt pewnie w kontekście obowiązującego na danym terenie języka. Co poza tym? Są osoby, które zawsze mają problem z pakowaniem – nie dość, że zawsze coś zapominają, to często okazuje się, że po powrocie z wycieczki przywożą nie swoje rzeczy, bądź gubią własne. Tutaj przydatną aplikacją będzie PackPoint – to tam zrobimy listę rzeczy na kilka dni lub tygodni przed wycieczką, a następnie będziemy je odhaczać w trakcie pakowania. To samo zrobimy, gdy będziemy wracać do domu.

Ostatnim przykładem będzie Łatwy Przelicznik waluty – jak sama nazwa mówi, pomoże nam okiełznać problemy związane z różną wartością pieniądza w różnych krajach. Dla niektórych to nie lada problem z tego względu, że mają określoną ilość pieniędzy i chcą wiedzieć ile tak naprawdę wydają na bieżąco.

Podróże to najlepszy sposób aby poznawać świat i różne kultury. Warto sobie jak najbardziej ułatwić przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego. Pomogą nam w tym między innymi wymienione wyżej aplikacje na smartfona. Dzięki nim przeliczanie walut, odnajdywanie prawidłowej drogi czy noclegu będzie o niebo łatwiejsze. Czasem wystarczy powiedzieć zwykłe „OK Google” – a wszystko staje się prostsze!


Materiał partnera zewnętrznego