Akustyczne odmiany perkusji cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić, ponieważ oferują bardzo dużo możliwości, o które trudno w przypadku perkusji elektronicznej. Wiele osób zastanawia się, na co powinno się zwracać uwagę chcąc kupić tego typu instrument. W niniejszym poradniku zostały zebrane najważniejsze informacje o tego typu produktach.

Talerze perkusyjne – jakie wybrać?

Jednymi z najważniejszych elementów perkusji akustycznych są talerze. Wydają większość górnych dźwięków, więc warto wybrać produkty dobrej jakości. Dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na egzemplarze wykonane z:

  • miedzi,
  • mosiądzu,
  • brązu,
  • złota.

Wiele firm produkuje talerze perkusyjne w sposób maszynowy oraz ręczny. Ostateczny wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji muzyka. Niemniej warto wspomnieć, że ręcznie wykonane talerze często wyróżniają się oryginalnym brzmieniem, który może być cenny dla niejednego użytkownika.

Kupując talerze perkusyjne, warto wybrać dobrej jakości hi-hat. To jeden z najważniejszych elementów zestawu, wykorzystywany bardzo często w wielu stylach gry. Najpopularniejszym rozmiarem hi-hatu jest średnica 14”, choć na rynku dostępne są również modele w rozmiarach 12”, 13” oraz 15”.

Inne talerze, które są ważne w perkusji akustycznej to crash, ride i china. Również w tym przypadku – warto wybrać produkt wysokiej jakości.

Jaki bęben do perkusji będzie najlepszy?

Werbel to serce każdej perkusji akustycznej. Charakterystyczny bęben składa się z drewnianego korpusu oraz montowany na górze i na dole naciągów. Ich regulacja odbywa się za pomocą obręczy i śrub strojących. Werbel daje mocny, wysoki i bardzo głośny dźwięk. Trudno wyobrazić sobie perkusje akustyczne bez tego elementu.

Równie istotne w secie perkusyjnym są tomy, czyli małe i montowane na holderach bębny. Najpopularniejszym rozmiarem są modele 12” i 13”. Im mniejszy produkt się wybierze tym wyższy będzie miał maksymalny dźwięk. Największym tomem jest floor, zawieszany na małych nóżkach. Nie można też zapomnieć o centrali, która jest największym ze wszystkich bębnów perkusyjnych. Dodatkowo do zestawu dochodzą też akcesoria: stopa, pałeczki i miotełki.

Dobrej jakości perkusja gwarantuje przyjemną naukę oraz profesjonalną grę. W związku z tym, chcąc rozpocząć przygodę z instrumentem, warto zakupić go w fachowym sklepie muzycznym. Dzięki doświadczonemu doradcy, wybór odpowiedniego zestawu nie będzie stanowił większego wyzwania. Dodatkowo, w tego typu miejscach można liczyć na atrakcyjną cenę zakupu.

Materiał partnera