Cicha, przyjazna dla użytkownika kosiarka akumulatorowa jest często właściwym wyborem dla wielu właścicieli ogrodów, ale w niektórych sytuacjach, wady ich wydajności przewyższają korzyści z wygody. Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakup urządzenia tego typu?

Elektryczne kosiarki do trawy, a w szczególności ich akumulatorowe wersje, często są definiowane jako mniej wydajne wersje swoich spalinowych odpowiedników. Jednak często mija się to z prawdą, ponieważ producenci sprzętu tego typu urządzeń usprawniają swoje produkty o coraz to lepsze akumulatory, większą moc i nowe funkcje poprawiające wydajność ich pracy.

Elektryczne kosiarki do trawy są niezwykle przydatnym narzędziem, jeśli masz małe lub średniej wielkości podwórko, które pragniesz utrzymać w dobrej formie. Akumulatorowe wersje są bardziej mobilne i nieograniczone możliwością kabli, dlatego będzie ona najlepszą opcją.

Cichsza praca i wygoda użytkowania

Kosiarki akumulatorowe emitują znacznie mniej hałasu niż jej benzynowe odpowiedniki. Spalinowe modele potrafią generować dźwięki o głośności prawie 100 decybeli, co jest porównywalne z hałasem motocykli. Jeśli mieszkasz w spokojnej okolicy, kosiarka akumulatorowa, taka jak np.https://abexil.pl/pol_m_DLA-DOMU-i-OGRODU_Kosiarki_Akumulatorowe-213.html będzie znacznie mniej uciążliwą opcją dla sąsiadów, a także Twoich domowników. Dodatkowo, akumulatorowe wersje są znacznie lżejsze. Oznacza to, że łatwiej jest nimi manewrować w zakrętach i w mniejszych ogrodach.

Minimalna konserwacja

Jedną z największych zalet kosiarek akumulatorowych jest to, że wymagają one znacznie mniej czynności konserwacyjnych. W przypadku kosiarek spalinowych, musisz wymieniać niektóre części co roku. Przykładem mogą filtry powietrza i paliwa, olej i świece zapłonowe. W przypadku kosiarek akumulatorowych wymagane jest tylko ładowanie i czyszczenie po pracy, a to generuje oszczędności, które będą rosły z każdym rokiem użytkowania.

Brak spalin

Kosiarki zasilane benzyną emitują do powietrza wiele zanieczyszczeń. Jest to szkodliwe nie tylko dla Ciebie i środowiska, ale także roślin rosnących w ogrodzie. Modele zasilane prądem elektrycznym naturalnie eliminują ten problem.

Potencjalne wady

Więc czy powinieneś rozważyć zakup takiego urządzenia? Być może. Kosiarki akumulatorowe mają wiele przewag nad benzynowymi modelami, ale to nie znaczy, że nie posiadają żadnych wad. Jak można się spodziewać, wydajność elektrycznych urządzeń zależy od stanu naładowania akumulatora. Gdy bateria jest bliska rozładowaniu, moc kosiarki maleje. Oznacza to, że jeśli masz duży ogród, możesz być sfrustrowany koniecznością przerwania pracy, aby naładować akumulator lub wymienić na zapasowy. Należy również pamiętać, że koszenie terenów pochyłych powoduje duże obciążenie możliwości kosiarki akumulatorowej. Na koniec rozważ wysokość i grubość trawy, na której będziesz pracować. Jeśli jest ona bardziej dzika i zaniedbana, prawdopodobnie będziesz potrzebował mocniejszej maszyny zasilanej paliwem.

Materiał partnera