Strona główna Lifestyle Ogród Na co zwrócić uwagę, wybierając basen stelażowy?

Na co zwrócić uwagę, wybierając basen stelażowy?

535
0
Człowiek chlapiący wodą z basenu
Wśród różnych grup basenów ogrodowych, baseny stelażowe są najbardziej wytrzymałe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jeśli tylko dysponujesz działką rekreacyjną lub ogródkiem przydomowym, możesz zapewnić sobie ochłodę w letnie, upalne dni, dzięki basenom ogrodowym. Jednym z możliwych wyborów są baseny stelażowe. Sprawdźmy, jakie kwestie są istotne przy wyborze tego rodzaju basenów.

Czym charakteryzują się baseny stelażowe?

Wśród różnych grup basenów ogrodowych, baseny stelażowe są najbardziej wytrzymałe. Mają one specjalny stelaż, tworzący solidną konstrukcję, na której opiera się niecka basenu i jego ściany. Są zdecydowanie większe i głębsze niż baseny dmuchane i rozporowe. Jaki basen stelażowy spełni nasze oczekiwania?

Wielkość niecki

Wybierając baseny stelażowe trzeba mieć na uwadze wielkość produktu. Możemy zdecydować się na basen okrągły, prostokątny bądź kwadratowy. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, musimy sprawdzić średnicę basenu okrągłego lub szerokość i długość basenów kwadratowych czy prostokątnych. Dodatkowym parametrem, który należy rozważyć jest też głębokość niecki basenowej. Rozmiar basenu należy oczywiście dopasować do wymiarów działki, na której ma on stanąć. Baseny stelażowe nie mogą być zbyt duże w stosunku  do przestrzeni, którą dysponujemy, ponieważ nie pozwoli to na komfortowe korzystanie z nich. Ich wielkość powinna być też dostosowana do oczekiwań użytkowników. Mniejszy i płytszy basen będzie odpowiedni dla najmłodszych, a głęboki i dosyć duży zaspokoi potrzeby dorosłych, którzy będą mogli w nim pływać i nurkować.

Co wchodzi w skład zestawu?

Można kupować oddzielnie basen i osprzęt basenowy bądź zdecydować się na baseny stelażowe w komplecie z akcesoriami. W zestawie można nabyć taniej wszystkie niezbędne elementy, poczynając od niecki i ścian basenu, po dodatki, takie jak pompa, filtry, zestaw naprawczy, zatyczki, przewody, termometr czy zestaw do oczyszczania wody. Przy kupowaniu basenu sprawdźmy, co dokładnie otrzymamy wraz z niecką i stelażem. Powinniśmy też zainteresować się, z czego wykonany jest stelaż basenu – najbardziej wytrzymała będzie metalowa konstrukcja.


Materiał partnera zewnętrznego