Jacuzzi w ogrodzie nie jest tak samo popularne w Polsce, jak w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej, jednakże coraz więcej osób może sobie pozwolić na taki komfort. Na rynku dostępnych jest wiele wanien, które bez problemu można używać na zewnątrz. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wstawiając jacuzzi do ogrodu.

Jakie jacuzzi wybrać?

Największym problemem, który stoi na drodze do posiadania własnego jacuzzi w ogrodzie, jest cena, która niektórych może odstraszyć. Jednakże na rynku dostępne są modele w wielu przedziałach cenowych, więc każdy może przemyśleć taką inwestycję. Jacuzzi w łazience lub innej przestrzeni w domu nie jest niczym niezwykłym. Wanny z hydromasażem cieszą się dużą popularnością. Jacuzzi w ogrodzie można uznać za przejaw ekstrawagancji, lecz tak naprawdę dzięki dostępnym materiałom, wanna na zewnątrz nie jest dużo większą inwestycją niż wstawienie jej do zamkniętego pomieszczenia. Przechodząc do projektowania domowego SPA, należy wybrać urządzenie, które przeznaczone jest do zastosowań na zewnątrz. Wielu producentów oferuje takie wanny, które dodatkowo mogą być używane przez cały rok.

Co jest potrzebne do działania wanny?

Wanna na dworze nie może funkcjonować bez prądu, ujęcia wody oraz odpływu do kanalizacji. Należy więc zacząć od zorganizowania tych mediów, z uwagi na fakt, że jacuzzi znajduje się na zewnątrz, w niektórych przypadkach może to być utrudnione. Wodę można podpiąć za pomocą węża ogrodowego, a uciekać może ona z wanny na trawnik. Takie rozwiązanie nie będzie komfortowe i nie jest zalecane przez producentów wanien. Ważne jest to aby podpiąć jacuzzi do oddzielnego obwodu elektrycznego, najlepiej jest to zlecić doświadczonemu elektrykowi, który ma uprawnienia. Do wanny należy doprowadzić wodę, a także umożliwić jej odpływ do kanalizacji. Jest to poniekąd wymóg, ponieważ nie jest dozwolone wypuszczanie do gruntu wody. Również w tym przypadku pracę lepiej jest zlecić osobie posiadającej potrzebny fach. Ważne jest również, co oczywiste, upewnienie się, czy aby na pewno w ogrodzie jest wystarczająca ilość miejsca. Wymagana przestrzeń ściśle związana jest z rodzajem wanny, ponieważ te większe, w których pomieścić się może kilka osób będą potrzebowały więcej przestrzeni po to aby komfortowo z nich korzystać. Popularne są również mini baseny, do których może wejść nawet cześć osób.

Najlepsze miejsce na jacuzzi

Dla komfortu korzystania z jacuzzi ważne jest również to aby było zakryte przed wzrokiem gapiów i być w miejscu pełnym słońca, które jest daleko od drzew i innych roślin, z których mogą spadać do wody liście. Mimo tego, że najczęściej korzysta się z jacuzzi latem, to na rynku dostępne są modele, które mogą działać również w niskich temperaturach. Korzystanie z wanny z hydromasażem w zimie jest bardzo przyjemne, gdy na dworze jest kilka stopni Celsjusza. Taka wanna musi być dobrze zaizolowana oraz nieprzerwanie zasilania energią elektryczną. Jest to bardzo ważne, ponieważ woda w wannie nie może zamarznąć. Z uwagi na fakt, że zimą temperatura jest niska, warto umiejscowić jacuzzi blisko wejścia do domu, ponieważ umożliwi to komfortowe wchodzenie do niej bez narażania się na przeziębienie.

Materiał partnera