Strona główna Lifestyle Ogród Jacuzzi ogrodowe dmuchane czy warto w nie inwestować?

Jacuzzi ogrodowe dmuchane czy warto w nie inwestować?

258
0

Jednym z pomysłów na zaaranżowanie ogrodu jest zastosowanie w nim jacuzzi, które nie tylko pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu, ale także pozytywnie wpłynie na zdrowie, dzięki leczniczemu działaniu wody. Jest więc ono świetną alternatywą dla klasycznych basenów ogrodowych, zwłaszcza jeśli mają z nich korzystać głównie dorośli. W związku z tym jakie jacuzzi do ogrodu wybrać? Dmuchane czy całoroczne oraz jak urządzić przestrzeń wokół niego?

Jakie jacuzzi do ogrodu wybrać?

Aby móc się cieszyć z jacuzzi na własność warto najpierw poznać najpopularniejsze ich rodzaje dostępne obecnie na rynku. 

Jacuzzi dmuchane ogrodowe

Pierwszym z nich są więc dmuchane jacuzzi ogrodowe, które wymagają pompowania przed ich użyciem, mimo to zachowują właściwą sztywność i z powodzeniem można wygodnie oprzeć się o ich ścianki. Dostępne są one zarówno w klasycznej okrągłej, jak i kwadratowej wersji. Wykonywane są z mocnych oraz trwałych materiałów, takich jak PVC. Przykładowe jacuzzi dmuchane jakie dostaniemy w sklepach Internetowych np. Intex Market cechują się także atrakcyjną ceną, przez co może sobie na nie pozwolić niemal każdy. 

Jacuzzi całoroczne

Droższą opcją jest natomiast inwestycja w jacuzzi całoroczne i to nie tylko ze względu na materiały potrzebne do jego wykonania, ale także konieczność osobnego dokupienia wszelkiego rodzaju dysz, filtrów i pomp, które w przypadku jacuzzi dmuchanego są już dołączone w zestawie. Ulokowanie jacuzzi całorocznego wiąże się także z koniecznością przeprowadzenia prac ziemnych. W związku z tym nie jest najlepszym wyborem, kiedy ogród jest już zaaranżowany. Dodatkowo wanna z hydromasażem zamontowana na stałe wymaga także odpowiedniej konserwacji. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu jacuzzi?

Sam wybór między jacuzzi dmuchanym a całorocznym to jednak nie koniec decyzji przy tego typu inwestycji. Decydując się na nie, należy bowiem zwrócić uwagę także na szereg innych istotnych elementów. 

Pierwszym z nich jest miejsce montażu jacuzzi. Warto zadbać o to, aby nie było ono ulokowane w pobliżu drzew i krzewów, a także elementów wyposażenia ogrodu, takich jak grille czy huśtawki, które mogą przeszkadzać w relaksie. Ważne jest także to, aby jacuzzi ogrodowe było ustawione na wypoziomowanym, równym podłożu. 

Pojemność i kształt zbiornika to kolejna kwestia, w przypadku której wybrany model powinien przede wszystkim odpowiadać potrzebom użytkowników. Przy wyborze jacuzzi do ogrodu należy także zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany. W związku z tym najlepiej wybrać jacuzzi całoroczne z akrylowymi lub piankowymi wannami. Z kolei, jeśli chodzi o jacuzzi dmuchane — te wykonywane z PVC, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. 

Zastanawiając się jakie jacuzzi do ogrodu wybrać, warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada ono odpowiednie funkcje uprzyjemniające korzystanie z niego. Zaliczyć do nich można, chociażby, cyfrowe panele do sterowania dyszami bez wychodzenia z wanny, stacje rozrywki pozwalające słuchać w jacuzzi muzyki czy ładować telefon, a także różnorodne tryby pracy dysz. 

Ostatnim z elementów, które są istotne przy zakupie jacuzzi, jest koszt tego typu inwestycji. Jeśli więc budżet na ten element w ogrodzie nie przekracza 5 000 złotych najlepiej wybrać modele dmuchane, które w tej cenie wyposażone są już w wiele różnorodnych funkcji. Cena montażu jacuzzi całorocznego w ogrodzie to natomiast od 15 000 do nawet 100 000 złotych w zależności od jego parametrów. 

Jak dodatkowo urządzić strefę z jacuzzi w ogrodzie?

Aby korzystanie z jacuzzi ogrodowego było w pełni komfortowe, należy także zadbać o odpowiednią aranżację przestrzeni wokół oraz elementy ułatwiające korzystanie z niego. Przed wejściem do jacuzzi warto więc ustawić specjalne misy do opłukiwania stóp, które zapobiegają przenoszeniu zanieczyszczeń do wanny. Przydatne mogą się również okazać lampy solarne, które stworzą odpowiedni klimat wieczorową porą. Prywatność podczas relaksujących kąpieli pozwolą natomiast uzyskać rośliny, posadzone wokół wanny lub ustawione w donicach. Z kolei, aby móc odłożyć ubrania przed wejściem do jacuzzi, czy też przysiąść przy nim, należy zadbać wokół niego o ławkę lub leżaki. 

Podsumowując, zastanawiając się jakie jacuzzi ogrodowe wybrać należy przede wszystkim przeanalizować swój budżet oraz to, czy chcemy, aby było ono obecne w ogrodzie przez cały rok. Jeśli jest on znacznie ograniczony lub planujemy korzystać z jacuzzi wyłącznie latem, doskonałą opcją będą w tym przypadku modele dmuchane.

Materiał partnera