Kupno basenu to wydatek. Na tym jego minusy się kończą. Natomiast pozytywów jest cała długa lista. Dlatego w tym artykule postaramy się opowiedzieć o wielu zaletach płynących z posiadania basenu.

Basen do ogrodu – spełnienie marzeń?

Kto z nas nie marzył lub wciąż nie marzy o czymś własnym. Mieszkanie lub dom, miłość, samochód, może własny biznes. To marzenia jakich wiele. A może kusiła Cię kiedyś perspektywa własnego basenu ogrodowego? To też da się spełnić. Spróbuj to sobie wyobrazić…

Przyjemne ochłodzenie w letnie, upalne dni. Wiosenne zabawy z dziećmi, które w ostatnim czasie zostały skazane na pozostanie w domu. Miejsce wspólnej rodzinnej rozrywki, po tym jak pozamykano nam siłownie, boiska, kina czy też pływalnie publiczne. Mając własny basen ogrodowy lub basen na działce, sam jesteś sobie panem lub panią – doceniają to szczególnie fani pływania, ale i dla kogoś kto po prostu chce się zrelaksować, basen ogrodowy będzie spełnieniem marzeń.

Korzyści dla ciała i psychiki

Własny basen ogrodowy to mnóstwo zalet. Nie tylko jest to prestiż i idealne uzupełnienie aranżacji ogrodu. Basen to wiele korzyści zdrowotnych. Można więc powiedzieć, że woda dobrze wpływa na zdrowie. Zacznijmy od tego, że to doskonałe miejsce na aktywność fizyczną. To z kolei wielkie wsparcie przy pozbywaniu się nadwagi. W czasach pracy zdalnej Polakom po prostu się przytyło, ale mamy nadzieję, że wiosna, a potem lato w basenie temu problemowi zaradzi. Chcemy się przecież czuć atrakcyjni i zdrowi, a sama dieta do tego nie wystarczy. Baseny ogrodowe do aktywności nadają się idealnie, więc koniec z wymówkami, czas działać.

para w basenie
Basen to wiele korzyści zdrowotnych | fot.: materiał partnera

Czysta przyjemność

Tym jest pływanie, a co ważne, można dzięki niemu spalić większą ilość kalorii niż podczas biegania. Mniejsze jest za to ryzyko kontuzji oraz obciążenie stawów. W wodzie przecież nie skręcisz nogi… Mniejsza możliwość odniesienia urazu jest spowodowana też tym, że w basenie jesteśmy lżejsi, stąd wspomniane niższe obciążenia dla stawów. Zapytasz o jazdę na rowerze? Podobnie jak bieganie i to należy do ulubionych rozrywek Polaków, bo łączy walory krajoznawcze i spalanie kalorii. Natomiast taka aktywność mocno obciąża kręgosłup, a basen wręcz przeciwnie. To właśnie baseny wybiera się na rehabilitacje prowadzone przez fizjoterapeutów. Dotyczy to zarówno sportowców, jak i amatorów czy osób starszych.

matka z dzieckiem w basenie
Pływanie pozwala spalić większą ilość kalorii niż podczas biegania | fot.: materiał partnera

Większa wytrzymałość i dobra postawa

Dbasz o wygląd, dbasz o zdrowie, zadbasz też o kondycję. Dzięki basenowi. Praca biurowa i siedzący tryb życia bardzo rzutują na kręgosłup, a podkreślaliśmy wyżej jak dobrze wpływa na niego aktywność w wodzie. Siedzenie przed komputerem osłabia też ogólną kondycję ciała, a dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Również wady postawy leczy się poprzez pływanie (np. wzmacniasz mięśnie pleców, nabierasz nawyków wyprostowania). Przyjemnie i pożytecznie. Jak jeszcze pomoże basen w walce z wadami postawy u dzieci? Bardzo prosto, odciąży kręgosłup, a szczególnie odcinek szyjny, odciągając młodego człowieka od komputera i smartfona. Idąc tym tropem można stwierdzić, że baseny ogrodowe pomogą też zadbać o wzrok… Wystarczy, że zamiast patrzeć się w otaczające nas ekrany, damy sobie nieco odpoczynku w kojącym basenie.

Nie tylko ciało, ale i umysł

Psychiczne aspekty wypoczynku basenowego są równie ważne, jak te oddziałujące na ciało. Basen do ogrodu czy basen na działkę to dobry pomysł, jeśli potrzebujesz relaksu i komfortu wyciszenia się. Poprawi się jakość twojego snu, oczyści się umysł, a świat stanie się przyjemniejszy. Zyskujesz oazę, do której wchodzisz by odpocząć. Z drugiej strony możesz tu też spędzać czas z rodziną lub zrobić doskonałą imprezę dla sąsiadów – grill nad basenem rodem z amerykańskich filmów. W ten sposób pomaga Ci społeczna funkcja basenu. Możesz się w nim relaksować biernie albo zadbać o endorfiny, zwane potocznie „hormonem szczęścia”, pojawiające się w trakcie aktywności i tuż po niej. A co ważne, wszystko to z zachowaniem prywatności, czego nie będzie nigdy na pływalniach publicznych. Bo przecież nie każdy wygląda jak Adonis czy grecka bogini, więc chęć pływania w basenie publicznym zazwyczaj mogą w nich hamować jakieś estetyczne kompleksy (niepotrzebnie). W twoim własnym basenie masz święty spokój od wszelkich oceniających spojrzeń.

Zakup basenu ogrodowego

Wiemy już, że basen wpływa dobrze na Twoje zdrowie, na samopoczucie i na relacje z bliskimi. A na co wpływ masz Ty, gdy decydujesz się jednak zakupić basen? Decydujesz na przykład u kogo go zamówisz. Warto zdecydować się na producenta z odpowiednim doświadczeniem i renomą, bo przecież masz przed sobą inwestycję mającą służyć Ci przez lata. Ważna będzie tu więc jakość wykonania, niezależnie od tego czy to basen do ogrodu czy też basen na działkę. W przypadku Superpools, przez cały proces zakupu będzie Cię prowadzić nasz fachowiec. Nie musisz znać się zatem na basenach i szczegółach technicznych, aby spełnić swoje marzenie. Zajmiemy się też formalnościami i zaproponujemy prawdopodobnie lepszą cenę niż pośrednik. Dlaczego? On musi sobie doliczyć prowizję, aby zarobić, my jesteśmy producentem basenów, więc to co zamówisz pochodzi od nas. Można więc powiedzieć, że kupując basen ogrodowy w Superpools, nabywasz go „u źródła”.

kobieta wypoczywająca w basenie
Basen do ogrodu czy basen na działkę to dobry pomysł, jeśli potrzebujesz relaksu i komfortu wyciszenia się | fot.: materiał partnera

Masz też wpływ na to kiedy kupisz basen do ogrodu. Czy kupować go wiosną?

Nie ma sensu, aby zakup odkładać. Istnieje szansa, że Twój gotowy basen zostanie Ci oddany do użytku w ciągu kilku tygodni. Jeśli więc zdecydowalibyście się na zakup już teraz, to zdążycie jeszcze wykąpać się w wymarzonym basenie w sierpniu i we wrześniu. Jeżeli zapewnicie sobie system podgrzewania wody, to do basenu ogrodowego wskoczycie nawet jesienią. A później? Cóż, trzeba przygotować basen do zimowej hibernacji lub też… morsować. Tu bez niespodzianek, kolejny dobry wpływ basenu na zdrowie i samopoczucie.

A co dobrze wpłynie na Twój basen?

Na pewno regularne czyszczenie dla zachowania przyjemnej dla oka i zdrowia, krystalicznie czystej wody. Do tego wszystkiego niezbędna Ci będzie chemia basenowa i takie urządzenia jak skimmer, pompy, filtry itd. Wiele osób decyduje się też na zadaszenia basenowe. Często wybierają ten dodatek już na etapie zamawiania samego basenu. Takie zadaszenia nazywa się też przykryciami basenowymi, a wśród zalet ich można wymienić na przykład: większe bezpieczeństwo, większą prywatność, mniejsze straty cieplne, mniejsze zużycie chemii basenowej. Jak widzisz, możesz mieć wpływ na swoje marzenia – te związane z basenem możesz spełnić dzięki Superpools.pl.

para przy basenie
Psychiczne aspekty wypoczynku basenowego są równie ważne, jak te oddziałujące na ciało | fot.: materiał partnera

Materiał partnera