Strona główna Lifestyle Moda Sukienki na wesele – najważniejsze informacje przed zakupem

Sukienki na wesele – najważniejsze informacje przed zakupem

133
0
sukienki malvine dla pań o większej figurze
Panie o dużych rozmiarach często posiadają ładną figurę, której atuty warto prezentować | fot.: xl-ka.pl

Wesele to niezwykle istotne wydarzenie. Nie tylko samej pary młodej, ale także dla biorących w nim udział gości. Dotyczy to zwłaszcza przedstawicielek płci pięknej, które pragną wykorzystać tę sytuację, by zaprezentować się przed innymi możliwie najkorzystniej. Dlatego, przygotowując się do wesela, nie można pominąć poszczególnych etapów przygotowań – takich jak odwiedziny u fryzjera, kosmetyczki oraz wykonanie makijażu. Jednym z pierwszych działań podejmowanych w ramach przygotować do udziału w weselu jest jednak zakup sukienki. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać idealną sukienkę na wesele.

Podstawowe zasady doboru sukienki na wesele

Wesele to okazja niezwykle pozytywna i radosna. W jej celebrowaniu nie należy sięgać po stroje niedopasowane do nastroju tego święta. Należy zrezygnować zarówno z określonych krojów, jak i wybranych barw. Do tych ostatnich należą czerń – która nie pasuje do nastroju sytuacji – oraz biel – która w czasie wesela zarezerwowana jest dla panny młodej. Poza nimi niemal wszystkie dostępne barwy oraz desenie są dozwolone.

Warto sięgać szczególnie po barwy radosne, intensywne i zwracające uwagę: czerwień, błękit, indygo, intensywna zieleń. Także odcienie pastelowe będą wyglądać dobrze – wpasują się w nastrój wydarzenia oraz dodadzą nam uroku; mowa między innymi o odcieniach różu, łososiowym lub delikatnej zieleni. Ponadto, zawsze dobrze wypadają odcienie jasne: beż, słonecznikowa żółć, barwy metaliczne oraz jasny seledyn.

Ponadto, warto rozważyć zakup sukienki pokrytej powtarzanym deseniem – kratką, groszkami, lub bardziej rozbudowanymi (ale delikatnymi i powtarzalnymi) motywami graficznymi. Szczególną popularnością cieszą się sukienki pokryte motywami kwiatowymi oraz roślinnymi.

Jak długa powinna być sukienka na wesele?

W wyborze sukienki na wesele należy także zwrócić uwagę na jej rozmiar, a szczególnie – na długość. Omawiając ten temat, warto podkreślić na wstępie, że nie istnieje sprecyzowana reguła, zgodnie z którą mielibyśmy dobierać sukienki o jednoznacznie określonej długości. Sytuacja wygląda raczej tak, że w zależności od charakteru danego wesela, powinniśmy ubrać się w sukienki o odmiennym kroju i rozmiarze.

Na pewno jednak na wesele nie należy zakładać sukienki przesadnie krótkiej. Zgodnie z powszechnie panującą opinią, sukienka powinna być na tyle długa, by jej dolna krawędź sięgała za kolana. Odsłonięte kolana nie są mile widziane na weselu. Ponadto, dozwolone są różne dłuższe rozmiary – sukienki do łydki, jak i do kostki.

Sukienki dla osób o dużych rozmiarach?

Dobór sukienki dla kobiety dużych rozmiarów jest zazwyczaj trudniejszy niż w przypadku pań szczupłych. Mimo to, rynek ubrań dedykowanych dla pań dużych rozmiarów rozwija się w narastającym tempie. W wyborze takiej sukienki warto pamiętać, że nie należy skupiać się na przesadnym maskowaniu niedoskonałości figury, a zamiast tego – eksponować jej kobiece wdzięki. Panie o dużych rozmiarach często posiadają ładną figurę, której atuty warto prezentować.

Osobom poszukującym kreacji dla dużych pań, polecamy sukienki na wesele na xl-ka.pl. W ofercie tego sklepu znajdziemy sukienki różnorodnych krojów i długości, pokryte modnymi, jak i bardziej klasycznymi deseniami – idealne na takie okazje jak wesela oraz śluby.


Materiał partnera zewnętrznego