Rękawiczki w ubiegłym stuleciu przeszły znaczną metamorfozę. Jeszcze na początku wieku modne były (w wariancie, przeznaczonym dla kobiet) wersje bardzo długie i obcisłe, sięgające za łokieć. Kultowa fotografia Audrey Hepburn, ubranej w długie, czarne rękawiczki tego typu, trzymającej zmysłowo papierosa – to bardzo popularne nawiązanie do tej tradycji w kulturze masowej. Obecnie, tego typu okrycia dłoni i rąk spotyka się wyłącznie, jako uzupełnienie kreacji balowych w wyższych sferach społeczeństw europejskich lub amerykańskich.

Rękawiczki nieco dawniej – znak statusu społecznego

W okresie międzywojnia wyjście na ulicę bez rękawiczek (modne ówcześnie były wersje, przypominające już dzisiejsze standardy – czyli sięgające do nadgarstka) było szczytem nietaktu. Rękawiczki noszono dla ochrony skóry przed słońcem, gdyż opalone dłonie jednoznacznie kojarzone były z klasą robotniczą oraz niższym statusem społecznym.

W tamtych czasach rękawiczki skórzane często były zdobione w okolicy nadgarstka – modne były na przykład hafty, fantazyjnie umieszczone guziki oraz inne rodzaje ozdobnego wykończenia.

Kłopotliwe ekrany dotykowe

A jak radzą sobie rękawiczki ze skóry w XXI wieku? Niezależnie od naszego stosunku do rękawiczek i tego, czy traktujemy je bardziej w kategoriach estetycznych oraz stylizacyjnych, czy też są dla nas po prostu praktycznym dodatkiem, który ma chronić dłonie przed zimnem, mamy jeden problem. Chodzi naturalnie o utrudnioną obsługę ekranów dotykowych.

Rękawiczki skórzane do obsługi smartfona
Rękawiczki skórzane, pozwalające na obsługę urządzeń z ekranami dotykowymi, to duży krok naprzód w rozwoju tego jakże istotnego dodatku galanteryjnego | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Pomysłowe rozwiązanie w rękawiczkach skórzanych

Jednak pomysłowi dostawcy galanterii rozwiązali nie tak dawno temu ten kłopot skutecznie. Producenci, oferujący rękawiczki skórzane klasy premium proponują wszystkim miłośnikom najnowszych technologii wariant tej części garderoby, umożliwiający obsługę smartfonów, tabletów oraz wszelkich innych typów sprzętu, wyposażonego w ekran dotykowy.

Jest to niebywałe ułatwienie dla większości dzisiejszych, eleganckich dam oraz gentlemanów, którzy dbają troskliwie o swój strój. Producenci tego rodzaju galanterii proponują szeroki wybór wysokogatunkowych rękawiczek skórzanych, wyposażonych w tę innowacyjną technologię. Trudno wyobrazić sobie pełne uczestnictwo w obecnym życiu społecznym bez smartfona i możliwości, jakie on daje. Dzięki tym wynalazkom – mróz nie oddzieli nas już od najświeższych wiadomości, poczty elektronicznej czy SMS-ów.

Jakie modele są obecnie modne?

Nie da się ukryć, że rękawiczki skórzane, tak w wersji damskiej, jak i męskiej – zachowały wiele ze swojego arystokratycznego sznytu. Choć w dzisiejszych czasach modne są zabawy stylami oraz modą – gładkie modele ze skóry licowej wciąż odsyłają do oficjalnego i bardzo eleganckiego stroju.

Obecne trendy, za którymi podąża także napo gloves, to ozdabianie skórzanych rękawiczek takimi dodatkami, które pozwolą na pewne zejście z oficjalnego i sztywnego tonu. Często można więc natknąć się na tę część galanterii skórzanej, ozdobionej wierzchem z wełny, polaru czy kaszmiru. Dodaje to takim modelom pewnego sportowego wdzięku oraz lekkiej niezobowiązującej nuty – takie rękawiczki można założyć już praktycznie przy każdej stylizacji casualowej.

Rękawiczki skórzane, pozwalające na obsługę urządzeń z ekranami dotykowymi, to duży krok naprzód w rozwoju tego jakże istotnego dodatku galanteryjnego. To innowacyjne rozwiązanie z upływem lat stanie się z pewnością jednym ze standardowych elementów w każdej parze rękawiczek – niezależnie od producenta oraz materiału.


Materiał partnera zewnętrznego