Damską modę charakteryzuje mnogość różnych stylów, jednak aby się w nich nie zgubić każda kobieta powinna znaleźć taki, który najbardziej pasuje do jej upodobań, stylu życia, pracy, sposobu spędzania wolnego czasu i wreszcie – ulubionych ozdób, akcesoriów, itp. Znalezienie własnego stylu nie zawsze jest łatwe, dlatego też warto sprawdzić wcześniej, czym dokładnie charakteryzuje się każdy z nich i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.. Wśród tych najpopularniejszych warto wymienić, chociażby styl glamour, boho oraz casual – czym tak naprawdę każdy z nich się odznacza?

Styl glamour

Słowo glamour przywodzi na myśl elegancje oraz luksus a styl ten charakteryzuje się przede wszystkim cekinami, biżuterią, brokatem oraz błyszczącymi materiałami. Styl glamour idealnie odzwierciedlają kreacje pochodzące wprost z czerwonego dywanu, jednak nie należy przy tym zapominać o odpowiednim makijażu, w którym prym wiodą czerwone usta i mocny makijaż oczu. Kreacje w tym stylu nadają się idealnie na wieczorne wyjścia, jednak pamiętać należy o tym, aby nie przesadzać z ilością dodatków, ponieważ cały wizerunek można w bardzo łatwy sposób zaburzyć. Z tego też względu decydując się na założenie stylowej kreacji, warto zachować umiar, ponieważ w innym przypadku można wyglądać kiczowato. Z uwagi na fakt, iż styl glamour przepełniony jest blaskiem, nie należy zakładać zbyt dużej ilości dodatków w postaci odznaczającej się biżuterii.

styl glamour
Styl glamour zwraca uwagę i wymaga idealnego skomponowania looku | fot.: Fotolia

Styl boho

Kojarzony jest on przede wszystkim z cyganerią artystyczną oraz środowiskiem osób, dla których najważniejsza jest wolność. Styl ten idealnie pasuje do lat 70., w których królowała moda dzieci kwiatów. Co jest jednak głównym elementem tego stylu? Przede wszystkim długie spódnice, zwiewne tuniki, a także spodnie dzwony, które obecnie nie są wprawdzie na topie, jednak moda na nie z pewnością jeszcze powróci. Styl boho to także motywy etniczne, duże okulary, a także torebki zamszowe z frędzlami. Charakterystyczną cechą tego stylu są połączenia luźnych fasonów oraz wzorów, które na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasują.

Styl casual

Styl ten odznacza przede wszystkim niewymuszony szyk, a także niezbyt formalne ubrania, jednak nie oznacza to, iż kobieta powinna założyć dres, ponieważ nie o to w tym wszystkim chodzi. W korporacyjnym slangu bardzo często można usłyszeć o czymś takim jak casual friday, co oznacza, iż w ten dzień pracownicy danej firmy mogą zdecydować się na założenie mniej oficjalnego stroju, a idealnie sprawdzają się w tym przypadku połączenia cygaretek ze stylowym sweterkiem lub marynarki z dżinsami. Styl casualowy jest niezwykle wygodny i sprawdza się idealnie podczas wyjścia do kina lub na spotkanie z grupą znajomych. W tym stylu bardzo dobrze sprawdzają się kardigany, luźne koszule, marynarki oraz skórzane mokasyny. Z kolei, jeśli chodzi o dodatki to wato postawić na stylowe kolczyki, skórzaną torebkę, apaszkę lub przeciwsłoneczne okulary. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby czuć się swobodnie i komfortowo dobierając jednak takie dodatki, które nie przyćmią całej stylizacji, a w zamian idealnie ją podkreślą.

styl casual
Styl casual to zarówno mniej formalny ubiór do pracy biurowej, jak i swobodny strój na codzienne wyjścia.

KPA