Nie od dziś wiadomo, że lubimy nosić nie tylko to co wygodne, ale i to co modne. Wiele osób poszukuje więc informacji na temat tego, jakie będą trendy w modzie w zbliżającym się sezonie. Czeka nas całkiem sporo niespodzianek, które jednym mogą przypaść do gustu, ale innym wręcz przeciwnie. Modnych fasonów, wzorów i kolorów będzie jednak wiele, dlatego każdy powinien bez trudu stworzyć kilka ciekawych stylizacji. 

Jakie kolory i wzory będą modne?

Poszukując trendów na rok 2022, warto zwrócić uwagę na to, jakie kolory będą modne. Okazuje się, że w sezonie wiosna/lato najmodniejsze będą barwy takie jak intensywny błękit, soczysta żółć czy zmysłowa fuksja. Ubrania w takich kolorach dodają pewności siebie, więc są przeznaczone nie tylko dla osób odważnych i lubiących wyrazisty styl. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy klasycznych rozwiązań będą rozczarowani. Z mody wciąż nie wychodzi ponadczasowa czerń, jak również beże i ciepłe brązy.

dziewczyna ciężkie buty
Swoją uwagą warto na pewno obdarzyć spódniczki i sukienki minii, jak również ciężkie buty | fot.: stock.adobe.com

Co ciekawe, za wyjątkowo modne będzie uchodzić niebanalne łączenie ze sobą różnorakich barw. Jeżeli będzie nam się wydawało, że jakieś kolory „gryzą się” ze sobą, to doskonały powód, aby je ze sobą połączyć! Jeśli do tej pory obawialiśmy się eksperymentów z modą, w sezonie wiosna/lato 2022 warto to zmienić. Będziemy mogli przechadzać się ulicami niczym kolorowe, wzbudzające powszechny podziw ptaki. Jeśli chodzi o wzory, królować będzie szachownica. W sklepach będzie można znaleźć nie tylko ubrania w ten wzór, ale również torebki czy apaszki. Kwiaty, groszki oraz zwierzęce wzory również nie wychodzą z mody. Nie musimy więc wyrzucać ze swojej garderoby ubrań, które były modne w poprzednich sezonach. Pewne trendy powtarzają się bowiem co rok. I bardzo dobrze, bo w przeciwnym razie co rok musielibyśmy wymieniać zawartość swojej szafy. 

dziewczyna kolorowy dres
Okazuje się, że w sezonie wiosna/lato najmodniejsze będą barwy takie jak intensywny błękit, soczysta żółć czy zmysłowa fuksja | fot.: stock.adobe.com

Spódniczki mini, ciężkie buty i bomberki

Sezon wiosna/lato 2022 bez wątpienia zaskoczy nas powrotem spódniczek mini. Jak się jednak okazuje, będą one naprawdę bardzo krótkie. Najmodniejsze z nich nie sięgną nawet połowy uda. Trzeba więc zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkim tego typu odzież przypadnie do gustu. Nie jest to także strój na każdą okazję. Jeśli jednak zdecydujemy się na króciutką spódniczkę, załóżmy do niej glany. Ciężkie buty są bowiem kolejnym trendem w nadchodzącym sezonie. Nie zestawiamy ich jednak wyłącznie ze spodniami, ale przede wszystkim z sukienkami i spódniczkami. Dzięki temu, uda nam się stworzyć stylizację z pazurem. Co ciekawe, do łask powrócą także bomberki. Te charakterystyczne kurteczki pokochało mnóstwo przedstawicielek płci pięknej. Z radością sięgali po nie także niektórzy panowie. Bomberki będzie można nosić zarówno do sportowych, jak i do eleganckich stylizacji. 

dziewczyna w mini
Sezon wiosna/lato 2022 bez wątpienia zaskoczy nas powrotem spódniczek mini | fot.: stock.adobe.com

Wiosną oraz latem 2022 możemy wybierać spośród wielu modnych ubrań. Warto stawiać na elementy garderoby w kolorach takich jak błękit, fuksja czy ponadczasowa czerń. Swoją uwagą warto na pewno obdarzyć spódniczki i sukienki minii, jak również ciężkie buty. Mogą być to chociażby glany. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem będzie także zakup bomberek, dzięki którym uda się skomponować mnóstwo stylizacji. 

AUN