Przeważająca ilość kobiet bardzo lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu chcemy umilać sobie codzienność i mieć to, co estetyczne. Na ogół potencjał ku temu stwarzają nasze ubrania i obuwie.

Transparentna szafa

Chcemy, aby każda nasza stylizacja była przemyślana, dobrze pasowała do naszej sylwetki oraz była dobrana pod względem kolorystycznym. Nie zawsze jest to łatwe. Wybór produktów w sklepach jest tak szeroki, że czasem nie wiemy na co się zdecydować. Nie chcemy przy tym wydawać zbyt wiele pieniędzy. Dobrym momentem na zakupy jest wyprzedaż. To sposób na realne oszczędności oraz kupienie tego, czego rzeczywiście potrzebujemy. Niektóre panie robią wtedy większe zapasy. Warto jednak wykazać się rozsądkiem i nie kupować zbyt wiele. Chcemy przecież, aby nasza szafa była przejrzysta. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto obserwować swoje przyzwyczajenia. Po jakie ubrania sięgamy najchętniej? Czy ten sweter, który kupiłyśmy w zeszłym roku faktycznie jest tak niezawodny jak wydawało nam się na początku? A może w ogóle go nie ubrałyśmy, a co z jeansami, które bardzo podobały nam się w sklepie? Może ubieramy je bardzo rzadko, a przy tym wywołują dyskomfort. Może są za ciasne, czy warto poczekać aż schudniemy?

Wygodnie i praktycznie

Wiele pań zadaje sobie pytania co zrobić kiedy w naszej szafie pojawia się mnóstwo ubrań, w których nie chodzimy. Prowadzi to tylko do bałaganu, a my stoimy bezradnie przed szafą myśląc, że nie mam się w co ubrać. To scenariusz znany chyba każdej z nas. Warto przeorganizować zawartość swojej szafy. Kiedy zauważymy, że w niektórych ubraniach chodzimy bardzo rzadko, warto rozważyć ich oddanie czy sprzedaż (internetowe pchle targi). Dzięki temu uzyskamy dodatkowe miejsce na to, co rzeczywiście jest dla nas idealne. Niektóre kobiety zauważają, że mogą bardzo często chodzić w swoich ulubionych ubraniach i wcale nie przeszkadza im to, że ich stylizacje nie są zbyt wyszukane. Liczy się komfort i to, żeby nic nie krępowało naszych ruchów. Przecież kiedy jesteśmy w pracy czy bawimy się z dziećmi lub wykonujemy inne zadania, zależy nam przede wszystkim na swobodzie.

Ład i przejrzystość

Podczas robienia porządku w swojej szafie, warto pozbyć się tego, co tylko zajmuje miejsce. Wszyscy w swoich domach chcemy mieć sporo miejsca na przechowywanie. Warto znaleźć takie miejsce pod warunkiem, że są to rzeczy rzeczywiście potrzebne. Zakupy trzeba robić rozsądnie. Kiedy mamy już w tej kwestii jakieś doświadczenie popełniamy coraz mniej błędów. Dobrze wiemy jakie stylizacje do nas pasują. Trzeba pamiętać o tym, że minimalizm przekłada się na wyższą jakość naszego życia. Zyskujemy czas na robienie tego, co naprawdę ważne i na realizację swoich pasji. Aby pozwolić sobie na niewiele ubrań w szafie trzeba kupować tylko te, które są dobrej jakości. Nie zawsze jesteśmy w stanie to rozpoznać na pierwszy rzut oka, ale odrobina doświadczenia i wiedza o tkaninach pozwolą nam wybrać ubrania, które przez długie lata będą wyglądały naprawdę dobrze.


AWO