Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Trudno się zatem dziwić, że każda panna młoda chce wyglądać wtedy jak najpiękniej. Jednym z najważniejszych elementów wyglądu panny młodej jest fryzura. Kiepsko ułożone włosy potrafią zepsuć cały efekt mimo zjawiskowej sukni i starannie dobranych dodatków. Wiele kobiet celowo zapuszcza włosy z myślą o ułożeniu ślubnej fryzury, bo spora część z nich opiera się na misternych upięciach czy rozrzuconych w pozornym, wystylizowanym nieładzie falach. Co jednak jeśli długich włosów nie da się zapuścić lub po prostu nie pasują do kształtu twarzy i stylu? Czy ślubne fryzury zarezerwowane są tylko dla długich włosów? Nic bardziej mylnego.

Dodatki do włosów na wagę złota

Krótkie włosy będą wyglądały dobrze w czasie ślubnej ceremonii, jeśli dobierzemy do nich odpowiednie dodatki. Do wyboru jest ich mnóstwo: kokardki, spinki, woalki, opaski, fascynatory. Nawet jeśli włosy są ostrzyżone bardzo krótko, dodatkami można nadać im romantyczny lub przeciwnie – zadziorny charakter. Jeśli włosy są nieco dłuższe, lecz wciąż zbyt krótkie na upięcie, znakomicie sprawdzą się lekkie fale i umieszczony na nich wianek z żywych kwiatów. Do sukni w modnym stylu boho taka fryzura nadaje się idealnie.

ozdoba na włosy panny młodej
Krótkie włosy będą wyglądały dobrze w czasie ślubnej ceremonii, jeśli dobierzemy do nich odpowiednie dodatki | fot.: stock.adobe.com

Zamiast na siłę szukać rozwiązań mających na celu przedłużenie włosów, lepiej skoncentrować się właśnie na doborze dodatków. Na krótkich włosach da się umieścić nawet welon, choć lepszym rozwiązaniem może okazać się delikatna woalka lub fascynator. Krótka fryzura ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę – nie wymaga najczęściej długiego układania, co oszczędza pannie młodej cenny czas i sporo nerwów. Nie ma dużego ryzyka, że w trakcie przyjęcia weselnego fryzura się zepsuje, można więc bez obaw oddać się tańcom i zabawie. W mediach społecznościowych znaleźć można wiele zdjęć przedstawiających panny młode w krótkich fryzurach i wyglądają niezwykle pięknie i subtelnie. Warto zatem poszukać inspiracji lub skonsultować się z fryzjerem czy stylistą.

moda ślubna ozdoba na włosy
Migoczące klejnoty w krótkiej fryzurze ślubnej nadadzą pannie młodej blasku i elegancji| fot.: stock.adobe.com

Biżuteria podkreśli urodę i fryzurę

W przypadku krótkiej fryzury ślubnej ogromną rolę odgrywa biżuteria. Odsłonięta szyja będzie wyglądała pięknie i wytwornie, jeśli dobierzemy piękny naszyjnik, łańcuszek czy sznur pereł (przesądy ślubne na temat pereł na szczęście odchodzą już do lamusa). Biżuterię można nawet wpinać we włosy. Migoczące klejnoty w krótkiej fryzurze ślubnej nadadzą pannie młodej blasku i elegancji. Dzięki krótkiej fryzurze uwaga skupia się na twarzy, biżuterii, dodatkach, pięknym makijażu. 

brunetka krótkie włosy kreacja ślubna
Dzięki krótkiej fryzurze uwaga skupia się na twarzy, biżuterii, dodatkach, pięknym makijażu | fot.: stock.adobe.com

Salony fryzjerskie oferują zaawansowane zabiegi przedłużania włosów i efekt wygląda niezwykle naturalnie, jednak jest to spory wydatek, a nie każda panna młoda będzie dobrze wyglądała i przede wszystkim dobrze czuła się w długich włosach. Jeśli przez całe życie preferowała krótkie fryzury lub dopiero odkryła, że takie właśnie jej pasują, najlepszym pomysłem będzie wystylizowanie krótkich włosów, dobranie do nich podkreślających urodę dodatków i biżuterii. Dziś widuje się panny młode z włosami obciętymi czasem bardzo krótko. Każda z nich może wyglądać wyjątkowo.

piękna panna młoda kwiaty we włosach
Zamiast na siłę szukać rozwiązań mających na celu przedłużenie włosów, lepiej skoncentrować się właśnie na doborze dodatków | fot.: stock.adobe.com

KKW