Z nowym rokiem przychodzą także nowe trendy, jeśli chodzi o fryzury i zarost. W tegorocznej modzie wiele osób z pewnością odnajdzie dla siebie coś, co być może zachęci ich do eksperymentu ze swoim wizerunkiem.

Fryzura

Fryzury dla kobiet w 2018 roku są bardzo kobiece, ale też geometryczne. Wśród grzywek najmodniejsza jest grzywka ścięta na prosto. Jest to idealne rozwiązanie dla pań, które pragną ukryć wysokie czoło. Jedną z bardzo modnych fryzur tego roku jest przedłużone pixie, czyli włosy krótsze z tyłu i dłuższe z przodu. Oprócz tego modne są włosy długie i potargane, najlepiej z przedziałkiem po środku.

2018 rok przyniósł powiew świeżości także w modzie męskich fryzur. Wśród męskich fryzur bardzo modna w 2018 roku jest fryzura z przedziałkiem z boku, zwłaszcza jeśli włosy są zaczesane na bok. Włosy kręcone to również tegoroczny trend, zwłaszcza lekko przedłużone, opadające na czoło. Dla kontrastu, w 2018 roku modne są także mocno ostrzyżone włosy, na tzw. jeża.

Broda

Broda to element wizerunku mężczyzny, który w ostatnich czasach bardzo nabrał na znaczeniu. Na ulicach miast całego świata widzimy bardzo wielu mężczyzn z brodą. Zarost to nie tylko rozwiązanie bardziej wygodne niż codzienne golenie twarzy na gładko, ale także sposób na podkręcenie swojej atrakcyjności. Wiele kobiet uważa, że mężczyźni z brodą są bardziej męscy i seksowni, dlatego wielu mężczyzn decyduje się na brodę również po to, aby jeszcze bardziej podobać się swojej partnerce. A jakie trendy, jeśli chodzi o zarost, będą towarzyszyć nam w roku 2018?
  • w stylu londyńskim – to wąska linia, która otacza usta i podbródek. Jest jednym z najciekawszych trendów tego sezonu i najczęściej wybierają ją mężczyźni odważni, którzy nie boją się eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Jej zaletą jest to, że gwarantuje ciekawy efekt przy minimalnym wysiłku włożonym w stylizację. Najlepiej pasuje mężczyznom o wąskiej, szczupłej twarzy i szpiczastym podbródku. Wśród znanych osób decydujących się na tego typu zarost można wymienić np. Johnny’ego Deep’a.
  • w stylu paryskim – styl paryski to nic innego jak wąsy malarza, czyli zarost, gdzie szczególną uwagę przywiązuje się do wyrazistych, wyjeżdżających poza linię uśmiechu, podkręconych wąsach. Propozycja ta szczególnie przypadnie do gustu mężczyznom, którzy lubią zostać zauważeni w towarzystwie. Najlepiej będzie wyglądać na twarzach proporcjonalnych i szczupłych.
Paryskie wąsy
Paryskie wąsy | fot.: Fotolia
  • broda berlińska – to rodzaj brody, który obowiązywał także i w tym roku, gdyż jest to po prostu długo zapuszczana i gęsta broda. To rozwiązanie najbardziej bezpieczne spośród wszystkich przedstawionych propozycji, bo praktycznie każdy mężczyzna będzie dobrze wyglądał w takiej brodzie.

Rok 2018 daje mnóstwo nowych możliwości i powodów do eksperymentowania ze swoim wizerunkiem. Wśród przedstawionych trendów widać duże zróżnicowanie co większość osób z pewnością ucieszy, gdyż będą mogły wśród nich odnaleźć także coś dla siebie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni będą w tym roku wyglądać niezwykle stylowo i elegancko.


KPS