Strona główna Lifestyle Kuchnia Zobacz najnowszy trend na rynku ekspresów do kawy! Przygotuj napój za pomocą...

Zobacz najnowszy trend na rynku ekspresów do kawy! Przygotuj napój za pomocą jednego przycisku

45
0
Trójwarstwowa kawa z mlekiem
Nie trzeba być baristą, aby robić znakomitą kawę, która będzie zaspokajać smakoszy smakiem i zapachem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zaparzenie idealnej kawy espresso czy wykonanie zachwycającej trójwarstwowej latte macchiato wcale nie musi oznaczać konieczności ukończenia kursów baristycznych. Obecnie mamy do dyspozycji nowoczesne ekspresy do kawy, które szybko wykonają za nas całą pracę, a po kilku chwilach do szklanki lub filiżanki trafi nasz ulubiony napar.

Wymagania dotyczące przygotowania kawy

Wydawałoby się, że przygotowanie kawy jest bardzo proste. Wielu z nas zalewa po prostu odmierzoną porcję mielonej lub rozpuszczalnej kawy gorącą wodą, dodaje mleka czy cukru i gotowe. Tymczasem jednak prawdziwa kawa powinna być przygotowana z dbałością o szczegóły, takie jak temperatura i ciśnienie wody, idealna porcja świeżo mielonej kawy, a także czas ekstrakcji.

Włoską dumą narodową jest espresso, czyli typowa czarna esencjonalna kawa, która przygotowywana jest w ekspresie. To, jak powinna być robiona dobra kawa espresso, regulują nawet wytyczne Narodowego Instytutu Włoskiego Espresso. Powstaje ona przy użyciu:

  • 7 g świeżo zmielonej kawy – najlepiej 100-procentowej arabiki wysokiej jakości,
  • gorącej wody podgrzanej do temperatury 88 stopni Celsjusza,
  • ciśnienia rzędu 9 barów.

W efekcie powinna powstać czarna aromatyczna kawa o objętości 25 ml, której temperatura w filiżance ma 67 stopni Celsjusza. Zapamiętanie takich reguł i ich stosowanie w praktyce byłoby co najmniej kłopotliwe dla przeciętnego konsumenta. Podobnie jest z innymi kawami, nie tylko włoskimi – dlatego warto zainteresować się możliwościami, jakie otwierają przed nami nowoczesne ekspresy do kawy.

Automatyczny ekspres do kawy i czekolady

Nie trzeba być baristą, aby robić znakomitą kawę, która będzie zaspokajać smakoszy smakiem i zapachem. Wystarczy zacząć korzystać ze zdobyczy nowoczesnej techniki, czyli automatycznych ekspresów do kawy na kapsułki. Dzięki nim zadanie użytkownika ogranicza się jedynie do wrzucenia kapsułki do pojemnika i naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Całą pracę wykonuje za nas ekspres.

Na rynku nie brakuje godnych polecenia sprzętów – przykładem jest ekspres do kawy De’Longhi Lattissima Touch Czarny. To odpowiedni wybór dla osób szukających nieskomplikowanych i komfortowych rozwiązań. Ekspres wyposażony jest w pojemnik na mleko i regulowaną podstawkę pod wysokie szklanki, dzięki której bez wysiłku przygotujemy swoją ulubioną kawę. Potrzebujemy do tego oczywiście odpowiednich kapsułek.

Gdzie kupić kapsułki Nespresso? Na stronie producenta przy zakupie ekspresu można wybrać kapsułki z ulubionymi rodzajami kaw. Gdy zapas nam się skończy, na tej samej stronie bez problemu sprawdzimy, gdzie możemy stacjonarnie dokupić kapsułki.

Wygoda i doskonała kawa w jednym

Nieważne, czy jesteśmy miłośnikami włoskiego esencjonalnego espresso lub wolimy kawy mleczne – ekspres do kawy i czekolady daje nam możliwość przygotowania ulubionego napoju za pomocą jednego przycisku.


Materiał partnera zewnętrznego