Wyciskarki stają się obecnie hitem na polskim rynku. Do tej pory zdecydowanie popularnym urządzeniem była tzw. sokowirówka, mająca podobne funkcje. Jednak wyciskarki wolnoobrotowe do soków przejmują władzę rynkową i mają dużo więcej zalet, niż wcześniejsze sokowirówki.  Dobra wyciskarka to niezbędne urządzenie dla osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia. Dzięki niej można w łatwy i szybki sposób przygotować koktajl na bazie owoców, warzyw, a nawet orzechów. Działanie urządzenia polega na powolnym zgniataniu wszystkich składników, a następnie wyciskaniu miąższu przez sito. Dzięki zastosowaniu wałków ślimakowych przygotowany napój staje się gesty i jednocześnie zachowuje niezbędne składniki odżywcze.

Jakie są zalety wyciskarek do soków?

Wyciskarki do soków to aktualnie bardzo popularne urządzenie wśród sportowców, trenerów, kobiet w ciąży, mam oraz osób prowadzących zdrowy tryb życia. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić najwygodniejsze użytkowanie, a siedmiostopniowe przechylenie dna misy umożliwia sprawne przelanie napoju do szklanki.

Sprawnie, zdrowo i wygodnie

Główną zaletą wyciskarek wolnoobrotowych do soków jest przygotowanie w kilka minut pysznego koktajlu, na bazie ulubionych owoców i warzyw. Tak przygotowany napój można zabrać ze sobą do pracy, na trening, czy dać dziecku do szkoły. W ten oto sposób masz pewność, ze zarówno ty sam jak i twoja pociecha zdrowo się odżywiacie i dostarczacie organizmowi odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy zamiast spożywać owoce i warzywa, wolą wypić koktajl, który dostarczy im taką samą ilość energii.

Szybkie czyszczenie i prosta budowa

Kolejnym atutem wyciskarek wolnoobrotowych do soków jest możliwość szybkiego czyszczenia urządzenia. Dodatkowo prosta konstrukcja, umożliwia otwarcie pulpy do 160 stopni, a zawarte w niej sita są wykonane z innego materiału niż metal, co daje dłuższą trwałość.

Minimalny hałas

Warto zaznaczyć, że zdecydowanie na plus jest fakt, że wyciskarki wolnoobrotowe do soków są cichym urządzeniem, co sprawdzi się w domu, w którym mieszka niemowlę. Jest to możliwe dzięki zamontowanemu w nim silnikowi indukcyjnemu, który nie wytwarza wielkiego hałasu.

Sok uzyskany przy użyciu wyciskarki jest doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w dietach i kuracjach sokowych. Picie naturalnych koktajli jest zalecane również przez wielu lekarzy, zazwyczaj przy wyniszczających organizm chorobach, a także podczas rekonwalescencji po chemioterapii.

Materiał partnera zewnętrznego