W wielu domach ekspres do kawy jest jednym z najczęściej użytkowanych urządzeń kuchennych. Nie wyobrażamy sobie poranka bez kilku łyków mocnego, pobudzającego napoju, który doda nam energii na cały, aktywnie spędzony dzień. Profesjonalne ekspresy do kawy często zajmują dużo miejsca. Jak go zmieścić jeśli kuchnia jest niewielka?

Kompaktowo i na poziomie

Gdy twoja kuchnia lub aneks nie zapewniają dużo przestrzeni, a na krótkim blacie trudno zmieścić dodatkowe urządzenie, dobrym rozwiązaniem będzie mini ekspres do kawy. Dzięki naprawdę niewielkim rozmiarom tego rodzaju urządzenie może się zmieścić niemal wszędzie, a ty będziesz mogła cieszyć się ulubioną kawą, kiedy tylko będziesz miała na nią ochotę. W dobie dzisiejszych technologii, nawet mały ekspres do kawy może wyróżniać się eleganckim, nowoczesnym designem. A co z jego funkcjonalnością?

Zalety wersji kompaktowej

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że mini ekspres do kawy, taki jak np. Essenza Mini oferowany przez Nespresso ma mniejszy zbiornik na wodę (około 0,7l ) oraz pojemnik na zużyte kapsułki w którym mieści się około 6 sztuk. Pod otworem wylotu kawy znajduje się tacka ociekowa, pozwalająca na użycie filiżanek czy kubków o różnej wielkości. Aby maksymalnie uprościć obsługę ekspresu, wyposażono go tylko w dwa przyciski. W większości urządzeń, oprócz uruchomienia i wyboru wielkości filiżanki, pozwalają one także na zaprogramowanie ekspresu do własnych potrzeb i gustu. Ustawiając w pamięci urządzenia odpowiednią do wielkości filiżanki ilość wody, masz pewność, że ekspres przyrządzi dokładnie tyle napoju ile potrzebujesz.

Wspomniany model, mimo niewielkich rozmiarów, wyposażony jest w pompę o ciśnieniu do 19 barów. Ten mały ekspres do kawy pracuje więc z wykorzystaniem takiego samego ciśnienia, jak większość profesjonalnych ekspresów. Woda wtłaczana z taką siłą do przebitej wcześniej kapsułki uwalnia z niej aż 900 cennych aromatów zawartych w kawie. Ponadto czas przyrządzenia napoju jest bardzo krótki, albowiem po uruchomieniu ekspres potrzebuje tylko 25 sekund, by być gotowym do działania. Oznacza to, że twoją ulubioną kawę może zaparzyć w niespełna minutę!

Różne napoje z jednego ekspresu

Maksymalne uproszczenie ekspresu do kawy nie ma większego wpływu na jego zdolność do przygotowania różnorodnych napojów. Za pomocą Essenza Mini możesz zaparzyć dodające energii espresso, aromatyczne lungo, americano, czy nie mniej popularne obecnie decaffeinato. Do wyboru jest niemal 30 różnego rodzaju kaw ukrytych w hermetycznie zamkniętych kapsułkach. Można wybierać do woli – od tych wyjątkowo intensywnych, poprzez nieco łagodniejsze z nutami różnych smaków, aż po lekkie i bardzo aromatyczne.

Posiadając spieniacz do mleka będziesz mogła za pomocą twojego ekspresu wyczarować jeszcze większą ilość wspaniałych kaw, które ozdobi puszysta pianka– od mlecznego latte, poprzez kremowe cappuccino, do pysznego machiatto. Możliwości jest bez liku, gdyż dodając do czarnej kawy gorące, spienione mleko oraz ulubione dodatki (syropy, cukier, czekoladę), tworzysz nowe i niepowtarzalne smaki.

Nie mając w kuchni zbyt wiele miejsca, warto zdecydować się na mini ekspres do kawy, który swoją kompaktowością i funkcjonalnością zastąpi rozbudowane urządzenie i zmieści się niemal wszędzie. Mając do wyboru kapsułki z różnymi rodzajami kaw, już w bardzo krótkim czasie wyczarujesz przepyszne napoje nie tylko dla siebie, ale także rodziny i przyjaciół. Aż trudno uwierzyć, że tak małe urządzenie potrafi zrobić tak wiele!


Materiał partnera zewnętrznego