Gotujesz każdego dnia, nic więc dziwnego, że po pewnym czasie pomysły na to, jak podkręcić smak i kolor dań, ulatniają się. Tymczasem estetyka posiłku jest niesłychanie ważna, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chcesz sprawić, że Twoi bliscy zaczną zasiadać do stołu z uśmiechem, nawet gdy serwujesz potrawę, za którą do tej pory nie przepadali? Sięgnij po liofilizowane owoce w proszku.

Owoce i warzywa w diecie dziecka i osoby dorosłej są niesłychanie ważne. Chodzi o to, aby wraz z nimi dostarczać organizmowi cennych witamin, minerałów, składników odżywczych. Jak to zrobić, kiedy w Twoim domu nie mieszkają zwolennicy tych produktów? Można sięgnąć po żywność liofilizowaną.

Czym jest żywność liofilizowana?

Żywność liofilizowana została stworzona z myślą o osobach, które wybierają się na dalekie górskie wyprawy. Dzięki odpowiedniej obróbce mięso czy ryby nadawały się do długiego przechowywania nawet w wyższych temperaturach. Jednocześnie były niesamowicie lekkie, co pozwalało zmniejszyć ilość oraz wagę bagażu zabranego w trasę. Zaletą był fakt, że w wyniku odwodnienia i mrożenia produkty zachowywały wszystkie swoje składniki odżywcze i to bez udziału środków chemicznych czy konserwantów.

Liofilizacja polega właśnie na usunięciu wody z produktów, które najpierw poddane są niskiej temperaturze. Potem następuje powolny proces sublimacji – usuwania wody przy podwyższaniu temperatury i ciśnienia. Unika się w ten sposób fazy rozmrażania, nie pękają ściany komórkowe komórek owoców i warzyw, a co za tym idzie – zachowana zostaje większość witamin i składników odżywczych. Ostatnim etapem jest suszenie produktów, a potem pakowanie.

Ze względu na swoje właściwości – naturalny skład, niską wagę, wygodne przechowywanie – żywność liofilizowana zyskała na popularności. Dzisiaj nie jest zarezerwowana wyłącznie dla sportowców, chętnie wybierają ją wszyscy, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Nie tylko w plenerze, ale też w domu sprawdzą się sproszkowane warzywa oraz owoce proponowane przez polską markę Helpa.

Owoce i warzywa w proszku

Przechodząc do konkretów – jaką żywność liofilizowaną wybrać, aby ubogacić smak, podkręcić walory wizualne potrawy, a przy tym zwiększyć zawartość składników odżywczych? Dobrym pomysłem może być wybór liofilizowanych owoców w proszku polskiej marki Helpa. Co znajdziesz w środku?

  • 100% sproszkowanych warzyw i owoców w różnych smakach i zestawach do wyboru.
  • Naturalny skład, bez dodatku cukru, wzmacniaczy smaku, barwników, konserwantów i innej chemii.
  • Różnobarwny proszek, który pięknie barwi dania, a przy tym zachwycająco pachnie.

Dzięki wygodnym saszetkom, w których są przechowywane proszki, można swobodnie zabrać je ze sobą w plener. Korzystając z niej, można zachęcić pozostałych członków rodziny nie tylko do jedzenia owsianek, jogurtów naturalnych czy kaszek, ale również do wspólnego gotowania. W kuchni przy pomocy Różdżek Smaku wszystkie kulinarne eksperymenty kończą się sukcesem.


Materiał partnera zewnętrznego