Każde przyjęcie jest wyzwaniem kulinarnym oraz organizacyjnym dla gospodarzy imprezy.

Stół szwedzki jest bardzo popularnym sposobem serwowania potraw w hotelach, a także na konferencjach i spotkaniach biznesowych, ponieważ taka forma podawania posiłków w żaden sposób nie przeszkadza w prowadzeniu rozmów oraz nawiązywaniu nowych kontaktów pomiędzy uczestnikami. Szwedzki stół coraz częściej przygotowywany jest również na wszelkiego rodzaju rodzinnych przyjęciach. Podpowiadamy, co koniecznie powinno się na nim znaleźć, aby zadowolić wszystkich gości.

Szwedzki stół – idealne rozwiązanie do mieszkania o małym metrażu

Przyjęcie w formie bufetu bardzo dobrze sprawdza się na małych przestrzeniach oraz w ciaśniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości rozłożenia stołu i krzeseł dla gości. Ponadto, urządzając szwedzki stół, możemy sobie pozwolić na zaproszenie większej ilości osób niż w przypadku tradycyjnego spotkania przy stole, a miejsce krzeseł mogą z powodzeniem zająć pufy oraz poduszki, które również pozwolą oszczędzić nieco przestrzeni.

Mnogość zróżnicowanych potraw to podstawa

Zaletą szwedzkiego stołu jest możliwość komponowania posiłków zgodnie z własnymi preferencjami, dlatego bardzo ważnym jest zaserwowanie w bufecie dużej ilości różnych produktów. Najlepiej, aby w menu znalazły się tzw. przekąski na jeden kęs, takie jak koreczki warzywne lub warzywno-mięsne, pokrojone w paski lub kostkę świeże warzywa, sery oraz wędliny, a także małe kanapeczki oraz paszteciki z kapustą i grzybami. Kilka sałatek owocowych i warzywnych również powinno zagościć na stole, podobnie jak surówki. Do picia należy przygotować soki, kawę, herbatę oraz wodę.

Koniecznie świeże pieczywo i masło

Obok wędlin, warzyw i serów nie może zabraknąć chleba oraz bułek. Gościom należy zapewnić szeroki wybór pieczywa, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by na stole zagościły bagietki, bułki dyniowe i orkiszowe czy chleby wieloziarniste i razowe. Można również zaskoczyć swoich gości, serwując im chleb z Samopszą BIO, którego z pewnością każdy chciałby skosztować. Bardzo ważnym jest, aby pieczywo było świeże, dlatego warto zaopatrzyć w nie w lokalnej np. w piekarni na Mokotowie, najlepiej tuż przed rozpoczęciem przyjęcia.


Materiał partnera zewnętrznego