Świeżo zaparzona i pięknie udekorowana kawa bez wychodzenia do kawiarni? Jeśli marzysz o tym, aby móc zmienić się domowego baristę, jest na to sposób. Wystarczy automat do kawy i kawa w kapsułce – niezwykle aromatyczny duet, który pomoże ci cieszyć się smakiem fantazyjnych kawowych przepisów!

Jak wybrać automat do kawy?

Pijesz pobudzające espresso czy wolisz delikatne latte? Nie od dziś wiadomo, że kawa w kapsułce niejedno ma imię. Aby przyrządzić tę idealną, skrojoną na miarę naszych potrzeb i dostosowaną do naszych oczekiwań, potrzebujemy spełnić kilka warunków. Na początek warto wyposażyć się w solidny automat do kawy. Jak go wybrać?

Wybór automatu do kawy nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie rozmiarem, designem i funkcjonalnością. Jeśli jednak najbardziej zależy nam na dobrej kawie przy jak najkrótszym czasie jej przyrządzenia, warto postawić na ekspres kapsułkowy. Taki automat do kawy to nie tylko wygoda, lecz także efektowny dodatek na kuchennym blacie. Kawa w kapsułce przygotowana przez urządzenie ma wyborny aromat, a smakiem możemy cieszyć się zaledwie kilkadziesiąt sekund po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Jaki automat do kawy wybrać? Jeśli nie ograniczają nas rozmiary pomieszczenia, w którym urządzenie ma się pojawić, dobrym wyborem jest kierować się funkcjonalnością ekspresu. Koniecznie sprawdźmy, jaką moc ciśnienia wykorzystuje urządzenie, aby przygotować kawę. Ponadto skontrolujmy pojemność dzbanka na wodę. To ważne, aby nie uzupełniać go za każdym razem po zrobionej kawie. Zaciekawić nas mogą także rodzaje kawy, jakie jest w stanie przygotować dla nas wybrany sprzęt oraz to czy jego obsługa jest intuicyjna.

Urządzenie Barista – uzupełni kawowy duet

Gdy posiadamy już ekspres do kawy, a kawa w kapsułce podbiła nasze serce, warto pójść o krok dalej. Na rynku dostępne są urządzenia, za pomocą których możemy przygotować różnorodne warianty kawowych napojów. Ciekawą propozycją jest Urządzenie Barista, model, w którym nowoczesność doskonale współgra z kreatywnością. Za jego pomocą możemy połączyć klasyczny smak przygotowanej w ekspresie kawy z fantazyjnymi dodatkami, korzystając z zaskakujących przepisów.

Co powiecie na kawę wzbogaconą o orzeźwiający smak mięty, słodką czekoladę lub wiórki kokosowe? A może wolicie połączyć ją z gorzkim kakao i syropem klonowym? Możliwości jest wiele i bez problemu znajdziecie swój ulubiony smak, komponując swoje własne kawowe dzieła sztuki!

Przygotowywana w domowym zaciszu kawa nie musi być nudna. Warto przełamać rutynę i odkryć nowe smaki, korzystając przy tym z bogactwa kawowych przepisów. Automat do kawy i kawa w kapsułce to duet, który zadba o perfekcyjnie przygotowane podstawy, a smakowite i niebanalne dodatki z pewnością pozwolą nam zaskoczyć znajomych lub domowników!


Materiał partnera zewnętrznego