Jeśli szukasz osłony okiennej do swojego domu lub biura, jedną z możliwości są żaluzje. To bardzo popularny rodzaj osłony okiennej, który idealnie nadaje się do okien plastikowych. Największym powodzeniem cieszą się żaluzje poziome. Sprawdzamy, jakie są zalety poziomych żaluzji do okien plastikowych, aby ostatecznie przekonać cię do ich wyboru!

Skuteczna ochrona przed światłem i sąsiadami

Przede wszystkim żaluzje do okien plastikowych stanowią skuteczną ochronę przed słońcem. Choć lubimy światło w swoim domu, czasami nadmiar promieni słonecznych może być uciążliwy. Np. kiedy chcemy obejrzeć TV lub zrobić sobie krótką drzemkę w ciągu dnia. Zasłaniając żaluzje, możemy też ograniczyć dopływ ciepła do pomieszczenia, co ma szczególne znaczenie latem.

Ponadto żaluzje do okien plastikowych chronią przed spojrzeniami sąsiadów. Każdy lubi mieć odrobinę prywatności: a jej zachowanie może być trudne, jeżeli mieszkamy na parterze lub nasz dom stoi blisko granicy działki. Żaluzje poziome pozwalają na precyzyjną regulację kąta nachylenia lameli, dlatego możemy swobodnie decydować o ustawieniu osłony okiennej.

Szeroki wybór żaluzji do okien plastikowych

Drugą zaletą żaluzji do okien plastikowych jest szeroki wybór osłon okiennych. Żaluzje poziome być wykonane z aluminium lub drewna, są też dostępne w różnych kolorach, dzięki temu możemy dopasować ich wygląd do wnętrz w różnych stylach.

Żaluzje drewniane doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w ciepłej tonacji. Nadają przytulności, a zarazem są gwarancją oryginalnego wyglądu. Zwróćmy uwagę, czy producent wykonał je z wysokiej jakości drewna: wtedy posłużą nam przez lata. Żaluzje aluminiowe również mają swoich zwolenników. Świetnie wpasowują się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, można też zainstalować je w kuchni i łazience, ponieważ są odporne na wilgoć. Ich zaletą jest również trwałość i łatwość czyszczenia. Wystarczy ściereczka, aby pozbyć się nadmiaru kurzu.

Wiele sposobów sterowania

Poziome żaluzje do okien plastikowych dają też możliwość wyboru sposobu sterowania. Najbardziej klasyczny system sterowania żaluzjami to oczywiście sterowanie sznurkiem, drążkiem lub łańcuszkiem.

Jest też opcja dla wymagających klientów. To solarne żaluzje Energy, które są zasilane energią słoneczną i mają sterowanie bezprzewodowe. Nie ma potrzeby podłączania ich do prądu, ponieważ działają dzięki zjawisku fotowoltaicznemu. To nowoczesne i atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które lubią nowinki technologiczne!

Dowolny sposób montażu żaluzji do okien plastikowych

Nie można zapomnieć, że żaluzje do okien PCV możemy zamontować na kilka różnych sposobów. Jak? Poziome żaluzje do okien PCV zakładamy:

  • między listwy przyszybowe,
  • do ościeży,
  • na ramie okna,
  • na ścianę,
  • na sufit

w zależności od tego, czy mamy starszy, czy nowszy model okien. Każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Niska cena i wysoka trwałość żaluzji do okien PCV

Poziome żaluzje do okien plastikowych są też niedrogim, a mimo to niezwykle trwałym rozwiązaniem. Dzięki atrakcyjnym cenom i dostępności wielu wariantów tego produktu, możemy zamówić żaluzje odpowiadające naszym potrzebom. Pierwszym krokiem jest wybór szerokości i wysokości osłony okiennej, następnie wybieramy kolor lameli i profilu żaluzji, kolejno stronę, po której będzie umieszczone sterowanie, sposób sterowania oraz rodzaj lameli: standardowe lub całkowicie zaciemniające.

To właśnie szeroki wybór rozwiązań i atrakcyjna cena sprawiają, że żaluzje poziome są tak popularnym rodzajem osłony okienne. Jeśli masz okna PCV, na pewno będziesz zadowolony z ich zakupu!

Materiał partnera