Kuchnia to małe królestwo każdej pani domu, ale i osób, które uwielbiają gotować dla siebie, bliskich oraz przyjaciół. Dlatego tak dużą uwagę przykładamy do wystroju tego pomieszczenia, aby jednocześnie było praktyczne i estetyczne. Jednak oprócz wystroju liczy się także wyposażenie. Niekiedy niewielkie detale pozwalają uzyskać tak zwany efekt „wow”. Pomocne mogą być w tym między innymi praktyczne, ale i efektownie wyglądające gadżety kuchenne. Jakie gadżety kuchenne warto wybrać, aby pomagały w gotowaniu i jednocześnie mogły stanowić dekorację kuchni?

Gadżety kuchenne to przygotowywania jedzenia, które zachwycają swoją formą

Akcesoria, których używamy w kuchni na co dzień, powinny być przede wszystkim poręczne, wygodne w użytkowaniu oraz zajmować w miarę możliwości niewiele miejsca. Warto też postawić na ich estetykę. Wtedy bez problemu można zostawić je na wierzchu, by stanowiły dekorację kuchni. Doskonałym przykładem może być tutaj niepozorna trzepaczka do ubijania jajek. Zazwyczaj jest to przedmiot, który leży głęboko schowany w szafie. Ale wystarczy wybrać odpowiedni model, np. taki, gdzie klasyczna rączka została zastąpiona wizerunkiem sympatycznego kurczaczka i już taki przedmiot może stać na blacie, również jako dekoracja. Dzięki temu też taką trzepaczkę zawsze będzie się mieć pod ręką, kiedy będzie potrzebna.

W kuchni bardzo często korzystamy z noży i tutaj też można postawić na ich „gadżeciarską” wersję. Wystarczy, że zamiast klasycznych noży z metalową czy drewnianą rączką wybierze się te z kolorową i już kuchnia będzie prezentować się inaczej. Dekoracją blatu kuchennego może być również sam stojak na noże. Więcej inspiracji dotyczących praktycznych i estetycznych gadżetów kuchennych, znaleźć można w artykule Poręczne akcesoria przydatne w każdej kuchni – sprawdź gadżety i akcesoria od Maleomi.

Pojemnik na noże
Dekoracją blatu kuchennego może być również sam stojak na noże. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Akcesoria do przechowywania produktów w Twojej kuchni – co warto wybrać?

W kuchni nie może zabraknąć różnego rodzaju pojemników, które ułatwiają przechowywanie najróżniejszych produktów spożywczych. Wśród wielu propozycji coraz większym zainteresowaniem cieszą się między innymi pojemniki do przechowywania warzyw i owoców w kształcie tych właśnie. Dzięki temu od razu wiadomo, co jest w środku, owoc czy warzywo jest dłużej świeże, a kuchnia zyskuje kolejną ciekawą dekorację. Przykładem takiego gadżetu jest pojemnik na czosnek, który można znaleźć na stronie maleomi.pl. Również pojemniki do przechowywania żywności w lodówce czy produktów sypkich nie muszą być nudne. Wystarczy postawić na swój ulubiony kolor i kształt, by kuchenne szafki czy blat zyskały nową odsłonę, a wszystko było idealnie poukładane.

Akcesoria kuchenne do dekoracji dań, które warto mieć

Ostatnim „szlifem” przed wydaniem potrawy jest jej dekoracja. Często rezygnujemy z tego etapu, jednak przy odrobinie chęci i wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów, nasze dania mogą prezentować się naprawdę zjawiskowo. Przykładowo zwykła kawa z mlekiem nabierze kawiarnianego wyglądu, gdy obsypiemy ją kakao czy tarkowaną czekoladą z użyciem specjalnych szablonów. Natomiast jajo sadzone czy słodki placuszek podbiją serca domowników, gdy zostaną usmażone w specjalnej formie o kształcie np. serca, kwiatka czy motylka.

Foremki
Akcesoria, których używamy w kuchni na co dzień, powinny być przede wszystkim poręczne, wygodne w użytkowaniu oraz zajmować w miarę możliwości niewiele miejsca. | fot.: materiał partnera zewnętrznego
Szablony na ciasta
Ostatnim „szlifem” przed wydaniem potrawy jest jej dekoracja. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego