Strona główna Lifestyle Dom Sofy rozkładane – praktyczny mebel do każdego mieszkania

Sofy rozkładane – praktyczny mebel do każdego mieszkania

142
0
sofa rozkładana
Sofa rozkładana to mebel, którego… nie musisz rozkładać. Dotyczy to zwłaszcza sofy stojącej w salonie | fot.: stock.adobe.com

Sofa to mebel, który równie dobrze sprawdzi się w sypialni, jak i salonie. W tym drugim przypadku konieczny jest model z funkcją spania. Ogólnie sofy rozkładane polecane są do pomieszczeń o mniejszym metrażu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dawanych przez nie możliwości również we większych pomieszczeniach. Na co zwracać uwagę podczas wyboru sofy dla siebie?

Sofa rozkładana – do siedzenia i do spania

Sofa rozkładana to mebel, którego… nie musisz rozkładać. Dotyczy to zwłaszcza sofy stojącej w salonie. Może służyć jako wygodne miejsce do oglądania filmów i seriali oraz spotkań rodzinnych i towarzyskich. Jednak docenisz ją, gdy odwiedzą Cię goście, którzy zostają na noc. Sofa w salonie zmieni się wówczas w wygodne miejsce do spania i z ich noclegiem nie będzie problemu. Można skorzystać z takiego rozwiązania, gdy partner lub partnerka zachoruje – osobne spanie znacznie redukuje ryzyko zarażania się od drugiej osoby.

Sofy rozkładane różnią się od zwykłych pojemnikiem na pościel. Jeśli z sofy nie będzie korzystać się do spania na co dzień – jak w wymienionych przed chwilą sytuacjach – wówczas jest on świetnym miejscem do magazynowania rzeczy, na które nie masz miejsca gdzie indziej. Schowasz tam koce, ubrania poza sezonem, zasłony, a także zabawki itp. 

Sofy możemy podzielić na dwa sposoby. Pierwszy – pod względem konstrukcji. Tu mamy zwykłe sofy rozkładane oraz sofy narożne. Drugi – pod względem przewidzianego miejsca do wypoczynku. W sprzedaży znajdują się sofy jedno-, dwu- i trzyosobowe. Te ostatnie polecane są zwłaszcza dla rodziców z małymi dziećmi, które jeszcze same nie zasypiają. Dlatego każdy z pewnością znajdzie bez problemu sofę dopasowaną zarówno do pomieszczenia, jak i korzystających z niej osób.

Sofa to ozdoba pomieszczenia

Sofy rozkładane występują w różnych wersjach – są konstruowane stylistycznie pod kątem różnego rodzajów aranżacji pomieszczeń. Mamy zatem sofy klasyczne, nowoczesne, skandynawskie, industrialne, loftowe itp. Co łączy wszystkie, to konieczność zapewnienia komfortu użytkownikom. Dlatego ich skrzynie wykonywane są z solidnych, odpornych na uszkodzenia i oddziaływania zewnętrzne materiałów, a wypełnienia siedziska i materaca to m.in. sprężyna falista, bonell i pianka.

Na tym nie koniec. Producenci mebli dbają o wygodę użytkowników. W związku z tym wszystkie sofy rozkładane mają szereg praktycznych dodatków, jak sprawnie i lekko działający automat wspomagający rozkładanie czy podłokietniki montowane na metalowych wsuwkach. Ale to nadal nie wszystko. Estetykę sofy rozkładanej może wzbogacać pikowane siedzisko, a także poduszki oparciowe i ozdobne. Niektóre meble mają je w komplecie, jeśli jednak tak nie jest – możesz je w każdej chwili dobrać.

Wybierz najlepsze sofy rozkładane

Jeśli szukasz solidnej sofy z wygodnymi rozwiązaniami, znajdziesz ją z pewnością na stronie brw.pl. Szeroki wybór mebli obejmuje sofy rozkładane w każdym stylu i różnych wersjach kolorystycznych. A co warto podkreślić – wszystkie dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Przekonaj się o tym i zobacz propozycje brw.pl już dzisiaj!

Materiał partnera